Oktagon 24: Kozma vs. Apollo – And still!

Sporotvní víkend je za námi a znovu to byla bomba. Kromě výhry Čechů i Slováků na Mistrovství světa v hokeji se hrálo finále Ligy Mistrů, ve kterém dokázala zvítězit Chelsea. To však není všechno, hlavní hřeb večera byl další event českého MMA – Oktagon 24. Ten nabídl několik neuvěřitelných zápasů a hlavním hřebem byl samozřejmě souboj o titul welterové divize, mezi vyzyvatelem Apollem Buscapé a šampionem Davidem Kozmou. Kromě toho jsme se mohli těšit na zápasy jako Pešta vs. Nosiglia, Macek vs. Iovine nebo Naruszczka vs. Spicely, což byl přímý souboj o titulovou šanci s Karlosem Vémolou. Tento večer byl znovu nabitý kvalitou, o čemž jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit. Tentokrát jsme mohli vidět krásná KO i spoustu krve. Bylo na co se koukat a rozhodně se vyřešilo i několik otazníků kolem titulových soubojů.

zdroj: profimedia

David “Růžový Panter” Kozma vs. Leandro “Apollo” Silva – Welterweight title

Lets go! Tak tenhle zápas byl opravdovou bombou večera světové úrovně. O titul welterové divize si to rozdali dva bojovníci, kteří se popichovali hodně dlouho. Na samotnou bitvu se čekalo ještě déle a konečně byla tady. V modrém rohu se představil vyzyvatel a veterán UFC – Brazilec Leandro Silva(25-8-1). Jeho protivníkem mu byl neporažený král Oktagonu, šampion welteru – David Kozma(27-11). Pro samotného Kozmu se jednalo o vůbec největší zkoušku jeho kariéry. Apollo představoval jasnou hrozbu. Přece jenom trénink v ATT s hvězdami jako Poirier nebo Masvidal má svou váhu. A ani to nakonec nestačilo.

Velký, dlouhý zápas se čekal od začátku. Apollo byl pro Kozmu obrovskou hrozbou, která ho mohla po takřka 1000 dnech zastavit. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný. Oba borci si nic nedarovali a vysílali na sebe krásná komba. Taky podle toho vypadali, tento zápas byl jednoznačně nejkrvavější na tomto eventu a možná v celé historii organizace. Před pátým kolem to byla podle všeho remíza. V pátém kole se rozhodovalo a všichni tři rozhodčí viděli poslední kolo jednoznačně. Rozhodli jednohlasně ve prospěch Davida Kozmy a ten tak znovu obhájil svůj titul. Tento zápas byl tou perlou, na kterou jsme se všichni těšili a šampion Kozma si po zásluze odnesl bonus za výkon večera. Přijde volání z UFC?

zdroj: Oktagon

Viktor Pešta vs. Riccardo Nosiglia

Hlavní předzápas a tak trochu zklamání. Ve svém dalším zápase se nám představila další domácí hvězda MMA. Vyzyvatelem mu byl Ital Riccardo Nosiglia(8-2). Jeho soupeřem mu nebyl nikdo jiný, než veterán UFC a jeden z nejlepších českých bojovníků – Viktor Pešta(16-6). V zápase byl jasným favoritem právě Pešta, který od první chvíle Itala k ničemu většímu nepouštěl. První kolo bylo takové oťukávací, kolik toho Nosiglia vlastně vydrží. To druhé už bylo o dost kratší. Trvalo jen 50 sekund. Pešta cítil šanci a po necelé minutě se dokázal na Itala vrhnout a ubít ho na TKO. Pro Peštu se tak jednalo o další vítězství na cestě za titulem. Po zápase vyzval Rusa Ragozina, který byl spojován s Vémolou, ale ten už souboj naplánovaný má. Attilka se do klece také ještě nechystá, takže nastává otázka. Uvidíme souboj o titul Pešta vs. Ragozin?

zdroj: Profimedia

Marcin Naruszczka vs. Eric Spicelybitva o Karlose Vémolu

Veterán UFC vs. Veterán KSW. Přesně tak vypadal zápas, který měl vyplivnout nového soupeře pro “Terminátora”. V modrém rohu se nám představila polská legenda a veterán KSW – Marcin Naruszczka(21-9-2). V rohu červeném se objevil veterán UFC a bývalá 19. celého světa střední váhy – Eric Spicely(12-6). Abych řekl pravdu, od tohoto zápasu jsem čekal mnohem víc. Spicely mi nepřipadal v takové formě, v jaké by měl být, ale to mohou být jen domněnky. Každopádně to byl zápas na jednu branku. Polák Spicelyho k ničemu nepouštěl a pomalu, ale jistě ho již od začátku kontroloval a vyčkával na nejlepší pozici. Ta přišla v půlce druhého kola, kdy Spicely nevydržel a Naruszczka ho ubil na TKO stejně jako Pešta. Jak jsem říkal, očekával jsem od tohoto zápasu víc, protože se tady bavíme o “Terminátorovi”. Ať už ho máš rád nebo ne, jeho kvality jsou obrovský a pokud před něj postavíš bojovníka se sebemenší známkou pochybnosti a strachu v očích, Vémola to vycítí a nedá ti šanci. Vzpomeň se na moje slova, pro Vémolu to nebude problém.

zdroj: Oktagon MMA

Kromě těchto zápasů jsme mohli vidět výhry Filipa Macka, kterého tak čeká tituový souboj, Davida Hoška, Miroslava Brože, Joricka Montagnaca, Robina Fošuma a v neposlední řadě Matěje “Moneyho” Peňáze. Už za necelý měsíc nás čeká další bomba. Na dalším Oktagonu 25 se totiž můžeme těšit na titulovou bitvu těžké váhy Buday vs. Minda, debut Bojana Veličkoviče, návrat Ronyho Paradisera nebo bitvu Ryšavý vs. Bartl. Máme se tak na co těšit, kromě UFC nás totiž čeká znovu nabitý Oktagon, který bude znovu stát za to. A abych nezapomněl, představí se i Lucie Pudilová. Lets go, takhle to má vypadat.