Oktagon 23: Kníže vs. Fusi – Návrat legendy i nový titulový vyzyvatel

Ani česká scéna nezůstala tento týden pozadu, v sobotu přišla s dalším hojně nabitým turnajem. V pořadí již třetí letošní turnaj Oktagon 23 přinesl nadupanou hlavní kartu, ale i několik zrušených zápasů, jako třeba ten hlavní, titulový, ve kterém se mělo bojovat o titul těžké váhy. V tomto souboji se měl představit Slovák Martin Buday a Polák Kamil Minda. Buday se několik týdnů před zápasem zranil, takže ho musel v netitulovém zápase nahradit Brazilec Kerrison Rezende. V hlavním zápase večera se tak představila legenda českého MMA a jeden ze zakladatelů – Petr “Monster” Kniže. Jeho protivníkem mu byl Ital Andrea Fusi. V dalších zápasech jsme měli možnost vidět bitvy jako Bryczek vs. Brito, který rozhodoval o příštím titulovém vyzyvateli, Brichta vs. Medvedovski, který byl pro Lea největší výzvou v jeho dosavadní kariéře nebo Terezu Bledou s Karoline Martins. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na dva poslední poražené ze zápasů s Karlosem Vémolou – Vaška “Babu Jagu” Mikuláška a Nora Thomase Robertsona. Kromě těchto zápasů jsme mohli vidět opravdu kvalitní, český turnaj, který odkryl další titulové možnosti, ale i pády do zapomnění.

zdroj: Oktagon MMA

Petr “MONSTER” Kníže vs. Andrea “IL BARBARO” Fusi

Hlavní duel večera a návrat legendy českého MMA. Když přijde na řadu řeč o českém MMA, snad každý si ihned vybaví legendu, jakou Petr Kníže je. Po dvou letech se tento veterán dokázal vrátit do klece a znovu to bylo něco. Jeho debut v Oktagonu se dlouho odkládal kvůli zranění, ale tentokrát na to už došlo. Petr “MONSTER” Kníže(12-1) se tentokrát utkal s Italem Andreou Fusim(8-5). Jeho jediným cílem v Oktagonu je titul. Do starého železa má opravdu ještě daleko. Abych řekl pravdu, Monster je takový Jaromír Jágr MMA. Do zápasu šel jako jasný favorit a taky že bylo proč. Vždyť jeho jedinou prohru mu uštědřil Karlos Vémola hned poté, co se vrátil z UFC.

Zápas probíhal přesně tak, jak jsme asi všichni předpokládali. Ten kdo Monsterovi něvěřil, koukal na jeho věk, což je zkrátka zbytečné, právě on ukazuje, že věk je jen číslo. Tato bitva netrvala ani 3 minuty. Kníže Fusiho k ničemu nepouštěl a když se boj přenesl na zem, Ital neměl šanci. V čase 2:45 Fusi odklepal a Monster tak vyhrál na submisi. Jediným tématem, které českou legendu zajímá je titul, takže jeho další kroky určitě poputují k vítězi zápasu Kozma vs. Apollo. Nebo se snad dočkáme bitvy o titulovou šanci s Kaikem Britem? Jedno je jisté, Monster je zpátky a bez titulu to nevzdá.

zdroj: Oktagon MMA

Kaik Brito vs. Robert Bryczek

Jeden za zápasů večera. Hlavní předzápas a skvělá bitva dvou zahraničních borců o to, kdo by mohl vyzvat vítěze zápasu Kozma vs. Apollo. Předzápasovým outsiderem byla jasně brazilská kometa Kaik Brito(13-3), který v posledním zápase dokázal porazit Gábora. Jeho protivníkem mu byl polský bijec Robert Bryczek(12-3), který po výhře nad Matém Kertészem prohrál právě s Apollem a chtěl si tak zpravit chuť na dalším Brazilci. Ačkoli byl Bryczek před zápasem jasným favoritem, stále mluvíme o MMA, kde může rozhodnout jeden úder. A přesně to se stalo.

Tato bitva totiž trvala minutu a půl. A polská síla tentokrát zhasla. Brito šel do zápasu jasně lehčí a snad každý když viděl Bryczeka, musel mít husí kůži. Brito se však nezalekl a začal předvádět svou “brazilskou sambu”. Něž se Polák vzpamatoval, bylo po zápase. Abych řekl pravdu, čekal jsem vítězství právě Roberta Bryczeka. V Polsku nahání všem strach a to, že má v Oktagonu bilanci 1:2 stále nic neznamená. Brito ukazoval rychlé, tvrdé a hlavně přesné ruce a Bryczeka k ničemu nepustil. Po minutě a půl přišla taková pravá, že se z ní polský soused vzpamatovává ještě teď. Brazilec si zaslouženě odnesl bonus večera a pořádně o sobě dal vědět. Dojde na brazilskou titulovou bitvu?

zdroj: Oktagon MMA

Leo Brichta vs. Kirill Medvedovski

Zas a znovu a stejně se to neomrzí. Na tento zápas jsem se osobně těšil asi úplně nejvíc. Do svého zatím největšího zápasu kariéry totiž nastupovala kometa české MMA scény – Leo Brichta(7-3). Jeho soupeřem mu měl být veterán ACB nebo Bellatoru. Borec, který má za sebou zápas s Askarem Askarovem, který teď dýchá na záda šampionovi UFC Figueiredovi – Izraelec Kirill Medvedovski(12-8). Jak tak od Lea známe, jeho styl je ukončit v prvním kole a shrábnout bonus za zápas večera. Povedla se mu přesně polovina jeho plánu.

Ačkoli se mohlo zdát, že Medvedovski bude tvrdým oříškem, opak se stal pravdou. Od začátku se nechal bít jak žito. Jakoby se ani nechtěl bránit, ale Leovo tempo je zkrátka jiný level. Zkušenosti mu v tuto chvíli nebyly nic platné. Když se před vás postaví hladové mládí a začne vás bezhlavě mlátit, může to skončit jen jedním scénářem. Během necelých 3 minut byl konec. Medvedovski takový nápor zkrátka nevydržel a Leo zvítězil na TKO. Podle slov Ondřeje Novotného teď Brichtu čeká opravdu velký zápas, o kterém se co nevidět jistě dozvíme. Bude to o titul nebo přijede další okoušený zahraniční borec?

zdroj: Oktagon MMA

To však není vše, tento event nabídl spoustu dalších, skvělých zápasů. Tereza Bledá si poradila s přehledem s Martins, Thomas Robertsen ukončil kariéru výhrou nad Vaškem Mikuláškem, který musel odstoupit kvůli zranění. Kamil Minda přejel Kerrisona a upevnil si titulovou pozici s Martinem Budayem. Karol Ryšavý překvapil a porazil Matěje Kuzníka a Máté Kertész zdemoloval Portugalce Carvalha. V dalších zápasech dokázali zvítězit Kalašník, Wozniak, Kohout, Xavier a Michal Konrád. Byli jsme svědky skvělého turnaje a neuplyne ani měsíc a už 29.5 se můžeme těšit na další turnaj v čele s titulovou bitvou Kozma vs. Apollo nebo bitvu o Karlose Vémolu – Naruszczka vs. Spicely. V květnu se máme znovu na co těšit.