Off-White x Nike Air Force 1 “University Gold” v plném rozlišení

V pořadí již pátý pár Air Force 1, který má Virgil Abloh na svědomí, jsme letos mohli vidět už několikrát, vždy ale jen ve špatném úhlu na něčí noze a v nepříliš dobré kvalitě. Nyní jsme se po dlouhém čekání konečně dočkali oficiálních obrázků přímo od Nike.

Tenisky jsou celé zářivě žluté až zlaté, jak už název colorway “University Gold” napovídá. Objeví se na nich jako vždy i prvky, na které jsme u každé spolupráce s brandem Off-White již zvyklí, chybět tak nebude stejnobarevný zip tie, nápis “AIR” na sole u paty nebo třeba otevřený a schválně nedošitý jazyk. Žlutou barvu těchto párů skvěle doplňuje kovově stříbrný Swoosh, pod kterým najdeš klasický Off-White™ for NIKE branding.

Ještě není tak úplně jasné, kdy budou tyhle zářivé pecky dropovat, je ale dost pravděpodobné, že by se release mohl uskutečnit v rámci Virgilovy ICA Bostonské výstavy “Figures of Speech”, stejně jako tomu bylo v roce 2019 při vydání extrémně limitovaných modře zbarvených párů Air Force 1 “MCA”, známých také jako “University Blue”.

Stále se ale jedná pouze o spekulace, je tedy stejně tak možné, že se dočkáme i releasu v aplikaci SNKRS. Pokud bude retail stejně vysoký jako u předchozích čtyř párů, budou i “University Gold” stát 170 dolarů, ovšem i to zůstává otázkou.

Dalším zajímavým letním releasem, který bys určitě neměl zmeškat, jsou třeba tyhle Air Jordan 1 OG Low “Reverse Shattered Backboard”, o kterých ses nedávno mohl dočíst u nás na webu.