HEAT on FEET #1: Zayo (HAHA CREW)

Tenisky a drahé hadry k hudebním rapovým videoklipům tak nějak prostě patří. Rappeři je mnohokrát v jejich textech zmiňují a asi každý chce do klipu vytáhnout něco, co mu budou jeho posluchači závidět. A právě tím, kdo má v klipech jaké sneakers, se bude zabírat série HEAT on FEET, kde se spolu vždy podíváme na poslední tři klipy nějakého interpreta a zkontrolujeme, co má zrovna na nohách.

Úplně prvním, koho si v téhle sérii proklepnu, bude jeden z členů slovenské skupiny HAHA CREW, košický odchovanec Zayo. Ten už 21. května vydává své druhé studiové album nesoucí název WASSUP, které ohlásil vlastní verzí legendární scény z filmu Scary Movie.

Zayo – Andre Rose (19. 12. 2019)

Cowboy ide na koni a ty na koze, André Rosé, vozím sa v A6 voze.” Přesně tak otvírá Zayo svůj klip k jednomu ze čtyř tracků z jeho říjnového EP HAPPY HALLOWEEN z roku 2019. V klipu věnovaném jeho oblíbenému vínu sice nemá Audi A6, i tak se ale po celou dobu prohání kolem nadupaného sporťáku osvětleném neonově zářícími světly. Při tom má na sobě tenisky Air Jordan 1 Retro High Fearless z roku 2019, které si hrají s kombinací červené, modré a bílé barvy. Výjimečnost jím navíc dodává i použitá patent leather, tedy právě ta lesklá lakovaná kůže, kterou je pokrytý celý svršek boty. V současné době se páry pohybují okolo hranice 350 dolarů/7300 korun.

Zayo – Usmev (6. 7. 2020)

V jeho letním hitu a zároveň jeho jediném sólovém tracku v roce 2020 se už Zayo rozparádil a ukázal svůj botník zase o něco více. Hned v první úvodní scéně se představí v celočerných čtyřkách, konkrétně to je loňský release Air Jordan 4 Retro Black Cat. Aktuálně je seženeš přibližně za 600 dolarů/12 600 korun, jejich cena ale stále rapidně roste. Možná je to i tím, že je teniska díky své černé barvě tak univerzální a jde vzít vlastně ke všemu.

Jako druhé se ve videoklipu na jeho nohách objeví vysoké Dunky, které má na svědomí kalifornský umělec Thomas Campbell. Jejich přesný název zní Nike SB Dunk High What the Dunk a hned na první pohled si můžeš všimnout, že každá bota je jiná. Pestrobarevnost tenisek Zayo skvěle doplnil svými Bape Multi Camo kraťasy, které k nim sladil. Zmíněné Dunky se momentálně resellují ve stejné cenové kategorii jako Black Caty výše, tedy tak za 600 dolarů/12 600 korun.

Třetí pár, který na Zayovi najdeš v klipu na singl Usmev, je už opravdový grail. Jsou to Air Jordan 1 Retro High Travis Scott s ikonickým Reverse Swooshem, do kterých si Navzdy Mlady rapper dal růžovou variantu tkaniček. Tady už je cenovka opět trochu jinde, resell se totiž v současné době pohybuje okolo 1600 dolarů/34 000 korun.

Po něčem extrémně limitovaném přichází pravý opak. Úplná klasika, kterou měl někdy v ruce snad každý. Nemluvím o ničem jiném než o obyčejných černých Vans Old Skoolech s bílým pruhem. Ty běžně a úplně jednoduše seženeš i v nejbližším nákupním centru, kde je najdeš s cenovkou okolo 60 dolarů/1300 korun.

Zayo ft. Samey – Myslienky Stokara (9. 5. 2021)

V úvodním klipu k plánovanému albu WASSUP Zayo utíká nekonečnou cestu před policejními majáky až na ilegální párty za jeho parťákem Sameyem a mnoha děvčaty. Zde to ale přehání s alkoholem a končí tak položený zády na parketu. Na sobě při tom má kromě luxusní Dior puffer bundy i Air Jordan 4 University Blue, které dropovaly teprve na konci dubna letošního roku. Cena se nyní pohybuje už okolo 300 dolarů/6300 korun.

Zayovi se určitě jeho výběr tenisek nedá vytknout a už teď se těším, v čem se ukáže v příštím klipu. Pro další díl série HEAT on FEET sleduj náš web a do té doby se zatím můžeš podívat, co si na sebe Bulhar oblékl v jeho nejnovějším singlu Zlatej Kluk, a hlavně kolik ho to všechno stálo. Debutovým videem ze série Dripcheck tě provede Verune a najdeš ho už na našem YouTube kanále.