“Chtěl jsem držet tlak, v tom Dominick pracuje špatně” říká Jiří Procházka po největším vítězství kariéry

Přepište dějiny, je to doma! V neděli ráno se tvořila historie českého MMA. Svůj dosavadní největší souboj své kariéry měl před sebou “český samuraj” Jiří “Denisa” Procházka(28-3). Jeho soupeřem mu nebyl nikdo jiný než bývalý titulový vyzyvatel Jona Jonese či Jana Blachowicze – 31letý Američan Dominick Reyes(12-3). Snad každý fanoušek českého sportu se na tento zápas musel těšit. “Čekal jsem, že to může být i na těch pět kol, takže jsem byl připravený na všechno”. I to byly slova Denisy na dnešní pozápasové konferenci, kde mimo jiné nastínil pocity v zápase i jeho další plány na cestě za vysněným titulem v UFC. Ačkoli se to nemusí zdát, tento zápas byl pro české MMA největší i nejdůležitější v celé historii. Kromě toho, že se jednalo o první zápas českého bojovníka v UFC, který byl zároveň hlavním duelem celého eventu, jednalo se o bitvu s naprosto elitním fighterem, jakým Dominick Reyes bezpochyby je.

zdroj: UFC

Jiří Procházka vs. Dominick Reyes – Light Heavyweight

Tak na tenhle zápas si budeme pamatovat ještě hodně dlouho. Pokud sis v neděli přivstal a viděl jsi ho živě stejně jako já, musel si vzbudit a rozbít celý dům. Ve svém druhém zápase v UFC se nám představila naše MMA #1 Jiří “Denisa” Procházka(28-3). Jeho již zmiňovaným protivníkem byla #3 celé divize Dominick Reyes(12-3). “Jakmile začnu tlačit, tak mě to začne nutit fakt jít do toho fatalu, buď a nebo”. Od prvních minut zápasu jsme mohli vidět skvělý zápas. Ihned se začalo ve velkém tempu, hlavně Reyes tlačil hned od začátku jako v zápase s Jonesem. Ale ani tam mu to nebylo nic platné. Jak jsem říkal, první kolo bylo v nehorázně velkém tempu a od začátku si oba nic nedarovali. Jak Reyes, tak Procházka “sežrali” několik skvělých kombinací a bylo vidět, že tato bitva bude úchvatná od začátku do konce.

Na začátku druhého kola jsme mohli vidět malý ústup toho enormního tempa a i to Jiří vysvětlil. “Bylo to tak, že jsem zhlédl v Dominickových očích, že si chce dát trošku pauzičku a nebyl jsem proti”. Tato “pauzička” však netrvala dlouho a po nadechnutí obou zápasníků Jirka znovu začal. Musím uznat, že Reyes byl a je ve své životní formě. Oproti zápasu s Blachowiczem bylo vidět jasné zlepšení a sám Jiří byl překvapen. Ve druhém kole se jelo hlava nehlava, až se skončilo na zemi, kde chtěl Reyes nasadit gilotinu. Tu však Denisa předpokládal a dokázal se z ní dostat. A přesně po této akci na konci druhého kola to přišlo. Pocem kam jdeš, BJP a šlo se spát. Procházka přišpendlil Reyese na pletivu a zasadil pár ran a loktů, které však s Američanem nijak zvlášť neotřásly. A přesně v ten moment zasadil spinning elbow a bylo vymalováno. Reyes spadl k zemi bez sebemenších známek jakékoli reakce a největší vítězství v historii českého MMA bylo na světě.

zdroj: UFC

Jiří Procházka psal historii a udělal ze sebe hvězdu světové třídy. Po jeho impozantním vítězství se ihned začalo mluvit o titulové šanci. “Po zápase se mě na to ptali, že půjdu o titul, tak jsem si říkal “sakra jo, už fakt jdeme o titul?”, tak mně to přišlo rychle, ale když jsem si představil Blachowicze nebo někoho z nich jako titulového vyzyvatele, tak musím říct, že na titulový zápas bych se dokázal připravit”. To byl dnešní komentář Jiřího Procházky k otázce ohledně možné titulové šance. Nesmíme zapomínat na Aleksandara Rakiče, který je na druhém místě divize a také si nárokuje titul. Ale jak to tak bývá, vyhrál “jen na jistotu”, oproti tomu Jiří shrábnul oba bonusy večera a zařadil své KO do výběru tohoto roku. A jak tak známe Danu Whita, rozhodně ho víc upoutalo Jirkovo spektakulární KO. Jirku teď čeká pár měsíců odpočinku od zápasu, ale zanedlouho to znovu začne a tentokrát to bude o titul! Jeho dalším soupeřem totiž právě podle Whita bude vítěz bitvy Blachowicz vs. Teixeira.

zdroj: UFC

Kromě Jiřího Procházky nás v květnu čekají ještě další dva zápasy z CZ/SK scény. Tím prvním bude již tuto sobotu souboj Lájoše Kleina s Michaelem Trizanem na eventu UFC on ESPN. Druhým vyvoleným bude na konci května David Dvořák, který se utká s Brazilcem Raulianem Paivou na eventu UFC Fight Night: Font vs Garbrandt. Jak se tak zdá, květen je měsícem českého MMA v UFC a my se tedy máme rozhodně na co těšit.