Canelo vs. Saunders: 8 kol dominance i česká stopa

Neuběhly ani tři měsíce a znovu jsme mohli být svědky světového zápasu v boxu. Další z galavečerů se tentokrát konal v Arlingtonu, v Texasu na tamním AT&T Stadium. Hlavním tahákem byl samozřejmě souboj o tituly WBA super, WBC ,WBO a speciální titul WBC Mestizo. Největší hvězdou a hlavním favoritem byl bezpochyby Saul “Canelo” Álvarez(56-1-2). Jeho soupeřem mu byl Brit Billy Joe Saunders(30-1), který měl ještě do tohoto zápasu skóre 30-0. Kromě tohoto “světového” zápasu měl tento event i českou stopu. Ke svému jedenáctému profesionálnímu zápasu se postavil Čech Jan Maršálek(8-3), který je zároveň jedním z trenérů Davida Dvořáka. Jeho soupeřem mu byl neporažený Američan Kelvin Davis(2-0). Davis na předzápasovém vážení převážil přes dvě kila a ihned bylo vidět, jak profesionálně jde do zápasu. A právě první etapa této české výpravy dopadla porážkou pro českého borce. Naopak favorit Canelo si připsal své 56. vítězství.

zdroj: Roger Steinman 

Saul “Canelo” Álvarez vs. Billy Joe Saunders

Jednoznačný zápas, ale zároveň skvělá podívaná. Velkým favoritem tohoto zápasu byl samozřejmě Canelo, který má za sebou 38 knockoutů v kariéře. Ačkoli se mohlo zdát, že Saunders se svým skóre 30-0 bude těžkou překážkou, bylo tomu úplně jinak. Zase na druhou stranu si musíme přiznat jednu věc. Který boxer byl pro Canela naposledy těžkou překážkou. Vždyť tenhle borec má na kontě jedinou porážku a to navíc s GOATem Floydem Mayweatherem. Jak jsem řekl, Canelo je boxerská legenda a už hodně dlouho nenašel soupeře, který by se mu vyrovnal.

Zápas měl velký hype, ale průběh byl zcela jednoznačný. Od začátku zápasu to byl právě Álvarez, který určoval tempo zápasu. Saunders se zkrátka k ničemu nedostával a těžce narazil, protože realita v podobě Canela opravdu bolí. Jeho tvrdost a přesnost jsou jeho hlavními zbraněmi. V 6. kole Mexičan trefil Saunderse na pravé oko a právě tento úder byl rozhodující. Saundersovo oko se během chvíle zavřelo a nateklo. Brit sice odboxoval ještě dvě kola, ale do toho devátého už nebyl schopen nastoupit. Canelo tak splnil roli favorita a připsal si další “nepřekvapivé” vítězství na své konto. Dalším soupeřem by mu měl být neporažený Caleb Plant(21-0).