UFC on ABC: Vettori vs. Holland – Další prohra i neuvěřitelná série výher

Rok 2021 rovná se rok MMA. I tak nějak by se alespoň prozatím, dal shrnout tento rok. Máme za sebou teprve tři a půl měsíce a už jsme mohli vidět mega eventy a zápasy, na které jsme se těšili několik let. V duchu skvělých zápasů se nesl i poslední event, který byl vysílaný živě na americké veřejné televizi ABC. Byl to již druhý podobný event, který byl nabídnut zcela zdarma. Tím prvním byla akce ze začátku ledna – UFC on ABC: Holloway vs. Kattar. Ze strany UFC tak jde o skvělou propagaci, kdy si nikdo nemusí kupovat PPV, ale koukat zdarma. Tento event znovu nabídl několik skvělých příběhů. Hlavním zápasem měl být souboj Marvina Vettoriho a Darrena Tilla. Druhý jmenovaný si však zlomil klíční kost a ze zápasu musel odstoupit. Náhrada na sebe nenechala dlouho čekat a stala se jí kometa minulé sezóny – Kevin Holland. Další skvělou bitvou byl duel Allen vs. Yusuff, kdy Angličan Allen držel v UFC sérii 7-0 a šel si za dalším vítezstvím. V neposlední řadě musíme zmínit návrat Niny Nunes Ansaroff. Vrátila se po dvou letech i s narozeným potomkem, kterého mají společně se šampionkou Amandou Nunes.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Marvin Vettori vs. Kevin Holland

Zas a znovu. Souboj, ve kterém se jasně ukázalo, že elita v UFC není jen tak někdo a pokud nepřijde žádné nebezpečí, nemůžete počítat s výhrou a body. Jak bylo již zmíněno, zápas postihla změna na poslední chvíli. Kvůli zlomené klíční kosti odpadl Darren Till, pro kterého se mělo jednat o zápas, který ho měl znovu nastartovat za cestou k titulu. Stejně to zamýšlel i jeho protivník a bojovník z červeného rohu – Ital Marvin Vettori(17-4). Po Tillově odstoupení se rychle k dalšímu zápasu přihlásil Američan Kevin Holland(21-7), který měl poslední zápas před dvěma týdny a s přehledem podlehl Dereku Brunsonovi. Bylo jasné, že tak jasná prohra ho může ovlivnit, ale ještě jasnější bylo, že svou největší slabinu – wrestling, nedokázal tak rychle natrénovat. A podle toho také zápas vypadal.

Abychom Hollandovi nekřivdili, do zápasu šel tentokrát bez řečí a hladový, ale to však bylo hodně málo. Od začátku zápas řídil právě Vettori. A můžu popravdě uznat, že ho ani k ničemu nepustil. Vettori si vzal jasný příklad z Brunsona a Hollanda zničil takedowny. Za celý zápas jich totiž dokázal doručit 11. Nebudeme si nic nalhávat, tak jak Holland zářil minulou sezónu, to však vzal vítr. Až teď mu dva borci elitní 10 žebříčku UFC ukázali, že bez práce na zemi se daleko nedostane. Vettori si Hollanda bez problému pohlídal a díky tomuto vítězství se posunul na 3. místo Middleweight divize. Ihned po zápase si řekl o rematch se šampionem Israelem Adesanyou, ale na ten si však bude muset počkat. Prvním na řadě je totiž Robert Whittaker, kterého již tuto sobotu čeká duel s Kevinem Gastelumem.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Tento event nabídl několik skvělých zápasů a myslím, že znovu zamotal některé žebříčky. Ital Vettori se dostal na 3. příčku své divize a rozhodně se chystá zapojit do souboje o titul. To Angličan Arnold Allen dokázal vyhrát svůj 17 zápas v kariéře a současně se pyšní sérií 8-0 v UFC. Allena tak čeká také někdo z elity. Mackenzie Dern vyhrála svůj čtvrtý zápas v řadě a dostala se na páté místo žebříčku. Tento turnaj nám znovu ukázal kvalitu a nabitost letošního roku. Už v sobotu nás totiž čeká další UFC Fight Night, kde se v hlavním zápase představí Robert Whittaker a Kevin Gastelum. Na tomto eventu se můžeme těšit i na Jeremyho Stephense či Andreie Arlovskiho. To však pro duben není všechno. Za dva týdny nás totiž čeká další megaevent tohoto roku – UFC 261, na kterém se dočkáme neuvěřitelně nabité hlavní karty. Čekají nás tři titulové duely – Usman vs. Masvidal, Weili vs. Namajunas a Shevchenko vs. Andrade. Kromě toho například Hall vs. Weidman či Smith vs. Crute. Tak či tak, máme se rozhodně nač těšit, tohle bude parádní jízda a celý rok 2021 patří MMA!