Travis Scott rozšíří svoji kolekci o pět párů Air Max 1. Co tomu předcházelo?

V současné době už Travis Scott beze sporu patří nejen mezi ty největší hudební, ale i fashion ikony napříč celým světem. Dalo by se říct, že cokoliv, čeho se Travis dotkne, je okamžitě populární a vyhledávané. Přesně to totiž potvrzuje i jeho dlouholetá spolupráce se značkou Nike, kterou doslova hltají miliony sneakerheadů z každého koutu světa. Upřímně si totiž řekněme, kdo kdy neslyšel například o ikonickém Reverse Swooshi, který Travis poprvé použil na svých legendárních Cactus Jack Air Jordan 1. Co ale předcházelo obrovskému hypu okolo tenisek Travise Scotta?

Travis Scott x Helmut Lang – 2017

Někoho to možná překvapí, ale úplně první tenisky, co kdy měl Travis Scott na svědomí, byly vyrobeny ve spolupráci se stejnojmennou značkou rakouského designéra Helmuta Langa na začátku roku 2017. Tahle kolaborace byla ručně vyráběna pouze z prémiových materiálů v Itálii a vycházela jak v nízkém, tak ve vysokém provedení. Tenisky se v té době nedočkaly úplně nejlepších ohlasů a možná i kvůli vysokému retailu (395$/596$) mnoho párů ve finále skončilo ve slevách.

Travis Scott x Jordan Trunner LX – 2017

Kdo by to byl řekl, že úplně první model, který si ze všech možných Jordan siluet vybere Travis Scott jako první, bude zrovna Trunner LX. Nevýznamná a pro mnoho lidí úplně neznámá silueta mu padla do oka hlavně proto, že ji nikdy neviděl ve vícero barvách na jednou, právě proto musel dle jeho slov něco takového stvořit. Tahle spolupráce se ale nakonec bohužel nikdy nedočkala public releasu a navždy zůstala pouhou Friends&Family exkluzivitou.

Travis Scott x Nike Air Force 1 – 2017

Úplně první Air Forcy, které kdy La Flame navrhnul, přicházely s třemi různými unikátními Swooshi, které sis mohl díky suchému zipu měnit podle nalády. Kromě toho sis na tkaničky těchto celobílých tenisek s hnědou sole mohl přidělat i speciální blyštivé detaily ve tvaru Cactus Jack a Travis Smiley log. Který ze tří Swooshů ti přijde nejvíc dope?

Travis Scott x Air Jordan 4 “Cactus Jack” – 2018

Jediné “čtyřky”, které kdy Travis vydával veřejně, jsou právě tyhle světle modré krásky z léta roku 2018. Jde zároveň o jeho první oficiální spolupráci s Jordan brandem, což se tehdy oslavilo uspořádáním Cactus Jack karnevalu přímo v Houstonu, Travisovo rodném městě. Právě tyhle tenisky budou navždy spojovány i s jejich dvěma nereleasnutými sourozenci, colorways Purple Suede a Olive, které jsme mohli vidět pouze na samotném Travisovi a jeho nejbližších.

Travis Scott x Air Jordan 4 “Purple Suede” – 2018

Travis Scott x Air Jordan 4 “Olive” – 2018

Travis Scott x Nike Air Force 1 “Sail” – 2018

Druhé Travisovo provedení modelu Air Force 1 je na první pohled dost podobné prvnímu releasu, po chvíli si ale můžeš všimnout mnoha rozdílů. Zmizel třeba sundavací Swoosh, místo něho je zde pevný a kovově lesklý, celá bota má navíc nažloutlý nádech, blýskající se detaily na tkaničkách ale byly zachovány.

Travis Scott x Air Jordan 1 – 2019

Legendární Air Jordan 1 ve spolupráci s Travisem Scottem. Co jiného by mohlo vzniknout, než naprostý grail pro každého novodobého sneakerheada. Teniska si své fanoušky získala hlavně díky pro mnohé kontroverznímu obracenému Swooshi, kterým se tyhle páry vyznačují. Právě ten s kombinací Travisovo oblíbené barvy, hnědé, dává botě naprosto jedinečný look a není divu, že jde o tak žádaný model.

Travis Scott x Air Jordan 1 Low “Grammy” – 2019

Tenhle pár se dá považovat za nejmystičtější botu Travise Scotta, za celou svojí existenci byl totiž spatřen pouze jedinkrát, a to když si ho sám umělec vzal na předávání cen Grammy v roce 2019. Tenisku, která kombinuje olivově zelený a černý svršek s bílým Reverse Swooshem a červenými tkaničkami, od té doby už nikdy nikdo neviděl a je dost možné, že už ani neuvidí.

Travis Scott x Air Jordan 33 – 2019

Model Air Jordan 33 nesází na krásu, ale na výkon. Jde hlavně o tenisky určené přímo na basketbalové hřiště, není tak překvapením, že se tenhle valentýnský release ani s pomocí Travise Scotta nesetkal s žádným velkým úspěchem.

Travis Scott x Air Jordan 6 – 2019

Olivově zelené “šestky” byly poprvé spatřeny přímo na Travisových nohách při jeho vystoupení o poločase Super Bowlu 53. Už tehdy fanoušky zaujmuly hlavně malé kapsy, které se nachází na vnější straně každé boty.

Travis Scott x Air Jordan 1 Low – 2019

Nízké provedení siluety Air Jordan 1 si bere inspiraci z úspěchu vysoké verze a opět sází na kombinaci hnědé a reversenutého Swooshe. Změnilo se ale barevné rozpoložení, Swoosh je zde tak bílý a teniska jako taková používá pouze hnědou a černou s červenými detaily. Tenisky vyšly v létě roku 2019 jako Shock Drop, což překvapilo všechny boty a k teniskám se tak dostali pouze ti nejrychlejší šťastlivci.

Travis Scott x Nike Air Force 1 – 2019

Třetí provedení siluety Air Force 1 podle Travise Scotta je už od prvních dvou snadno rozpoznatelné. Používá mnohem více barev, různé druhy materiálů a navíc má sundavatelnou kapsu na zip přes tkaničky.

Travis Scott x Air Jordan 6 “Yellow” – 2019

Nikdy nevydané Air Jordan 6 ve žlutém kabátě byly k vidění pouze párkrát na Travisovi a jeho blízkých, širší release pro veřejnost nikdy neproběhl, jde tak pouze o Friends&Family specialitku.

Travis Scott x Nike SB Dunk Low – 2020

Model roku 2020 byly beze sporu nízké Dunky, nemůžeme se tak Travisovi divit, že i on se chtěl svézt na vlně hypu okolo téhle legendární skate siluety. Právě proto vznikly tyhle parádní tenisky v zemitých barvách s bandana motivem a tkaničkami připomínajícími kovbojské laso.

Travis Scott x Nike Air Max 270 React – 2020

Pouze o pár měsíců po dropu Travisových Dunků nás čekal release jeho Air Max 270 React. Tenhle model se ale Dunkům prostě nedokázal vyrovnat a dalo by se říct, že jimi byl dost zastíněn.

Playstation x Travis Scott x Nike Dunk Low – 2020

Druhé Dunky, které má Travis Scott na svědomí, vycházely v kolaboraci s Playstationem v extrémně limitovaném počtu. Vyrobeno bylo totiž pouze pět párů na celém světě, jenom pět lidí tak mělo to štěstí vyhrát je v rafflu.

Travis Scott x Air Jordan 6 “British Khaki” – 2021

Zpátky do současnosti, tyhle hnědé Air Jordan 6 ve spolupráci s nikým jiným než Travisem Scottem totiž dropují už 30. dubna, tak nezapomeň chytat. Podrážka by měla svítit ve tmě, takže se aspoň neztratíš kamarádům v klubu, až se otevřou.

fragment x Travis Scott x Air Jordan 1 – 2021

Fragment, Travis Scott a Air Jordan 1. Z toho nemůže vzniknout nic jiného než grail grailů. Obrácený Swoosh v kombinaci s typickou fragment modrou sice zatím nemá oficiální release date, podle dostupných informací bychom se ale měli téhle spolupráce opravdu dočkat v průběhu roku 2021.

Travis Scott x Nike Air Max 1 – 2021

Rovnou pět párů Air Max 1 bylo odhaleno při oslavách letošního Air Max Day, který každoročně 26. března oslavuje jednu z úplně nejlepších sneakers technologií. Vycházet by s největší pravděpodobností měly letošní léto, uvidíme ale, jak to nakonec vyjde. Už teď se ale můžeš těšit na tenhle slavný model s bohatou historií pod palcem Travise Scotta. Níže si můžeš prohlédnout pouze předběžné leaky, finální verze může vypadat úplně jinak, Reverse Swoosh by ale na botě měl zůstat.