The Crew League: Kdo z raperů ovládl basketbalový hřiště?

Rap a basket spolu jdou krásně dohromady. Na tom se nepochybně shodneme. Americká televizní stanice Revolt se proto rozhodla uspořádat basketbalovej turnaj, do kterýho pozvala známý jména rapový scény. Swae Lee, Jack Harlow, Lil Mosey a další se tentokrát místo ve studiu sešli v tělocvičně a spolu se svýma týmama si to rozdali o 100 000 dolarů. My ti dneska přinášíme report o tom, jak se celá akce povedla, kdo si nakonec odnesl výhru a jestli se něco podobnýho ještě bude opakovat. 

Jack Harlow, Russ, Swae Lee, Lil Mosey, Kid Laroi, DDG, G Herbo a Lil Keed se sešli pár kilometrů za LA se ve městě Thousand Oaks s jasným cílem – sestavit co nejlepší tým a vyhrát 100 tisíc dolarů. Pravidla byly přitom dost jednoduchý. Všichni hráči v týmu musí patřit do interpretovy crew, nebo být dlouholetý přátelé. Hned v prvním zápase ale bylo jasný, že si s tímhle pravidlem většina zúčastněných hlavu moc nelámala. Místo turnaje úplných amatérů jsme nakonec mohli sledovat hromadu profesionálních basketbalistů. 

Na ploše se představili například Jermaine Taylor, bývalý hráč NBA, který za sebou má 2 sezony v Houstonu, Brianna Green, hráčka Harlem Globetrotters, nebo Mamadou N’Diaye, profesionální basketbalista, který měří o 10 cm víc než Shaquille O’Neal. V průběhu turnaje se dokonce do hry zapojil i Glen “Big Baby” Davis. Ten odehrál 9 sezon v NBA a jeho kariéra je zdobená titulem z roku 2008. Za zmínku stojí taky přítomnost několika vycházejících univerzitních talentů. Jedním z nich je například Amari Bailey, který aktuálně hraje v jednom týmu s Bronny Jamesem a je hodnocený jako 3. nejlepší hráč draftu roku 2022

Vzhledem k tomu, že turnaj ze začátku neměl úplně jasný pravidla, jsme v prvních zápasech mohli vidět několik dost drsných soubojů. Hlavní výhra všechny očividně dost motivovala, takže se rozhodně nedalo říct, že by se kdokoliv držel zpátky. Nechyběl ani poctivej trash-talk, a tím pádem byla atmosféra místama dost napjatá. Celým turnajem diváky provázeli 24kGoldn a Druski, takže nebyla nouze ani o odborný ohodnocení předvedených výkonů. Výsledkem byla hodně povedená show, která nabídla nejen pohled na to, jaký basketbalový skills mají rapeři, ale taky spoustu skvělých momentů v podání ostřílených hráčů

Jak celej turnaj probíhal? Zápas vyhrál tým, který jako první nastřílel 21 bodů. Vítěz šel do dalšího kola a tak se postupovalo až do doby, než zbyly poslední dva týmy. V úvodním kole, ve kterým se střetli Jack Harlow a Russ, jsme mohli vidět, jak si skupina zkušených hráčů v čele s Jermaine Taylorem poradila s Jackem a jeho crew. Harlow se jako jedinej rozhodl nepozvat do týmu žádnýho profeionálního basketbalistu a to se promítlo na jeho vyřazení hned v prvním kole. Zbytek zápasů se nesl ve vyrovnanějším duchu a často o vítězi rozhodovaly až poslední vteřiny zápasu. Výjimkou byl zápas Lil Keeda a G Herba, ve kterým Keedův tým dokázal nastřílet jenom 5 bodů. Do finále se nakonec probojovali Russ a Swae Lee. Celý zápas bylo vidět, že žádný z hráčů si nebere servítky a dává do toho maximum. V závěru se ale radoval Swae Lee a jeho tým Firefighters. 

Vzhledem k tomu, že turnaj na YouTube sklidil velkej úspěch, organizátoři oznámili, že plánujou podobnou událost zopakovat. Fanoušci byli samozřejmě nadšení, ale měli i pár připomínek k tomu, jak rapeři sestavovali svoje týmy. Většina lidí by očividně uvítala, kdyby se do hry víc zapojovali sami interpreti a nenechávali všechno jenom na profesionálech. Jak se k tomuhle Revolt postaví, zatím nevíme, už teď se těšíme na to, co nám pokračování Crew League přinese.