První kolaborace THE MAG x THE STREETS je na světě!

Každý svět má projekty, které jsou více než jen propojené. A v té naší komunitě jsme to právě my a The Streets. Jak jistě víš, jsme 4/20 friendly, a proto jsme i my museli vydat první společný, velice limitovaný merch. No a kdy jindy než k oslavám zeleného svátku. Jo, teď asi chceš slyšet nějaké to release info, ale to si ještě pár řádků počkáš. Musíme si totiž říct něco o tak významném dni jako je právě 20. duben.

Příběh o tom, jak vzniklo číselné označení 420 není úplně jasný, ale existuje pár historek. Ta první, asi nejpravděpodobnější, se odehrává v roce 1971 v kalifornském městě San Rafael, kde pětice studentů s přezdívkou Waldos se scházela každý den za velkou zdí a pravidelně si odpálily svůj joint. Jednoho dne se v době pravidelné sklizně konopí ve Spojených státech nachomítl ke skupince mladíku jejich známý z řad kalifornské pobřežní stráže, který se nadále nechtěl starat o své ilegální pole s marihuanou. Mladíkům poskytl z důvodu strachu pouze indície a nesdělil jim přesné místo, kde se pole nachází. Skupinka mladíků s Waldos nakreslila mapu a dali si slovo, že každý den ve 4:20 odpoledne se sejdou pod sochou Louise Pasteura, aby podnikli cestu za “pokladem”. 
Údajně skupinka nikdy konopné pole nenalezla, ale heslo 420 se uchovalo až do dnešního dne. Waldos tak dali vzniknout tradici, která sjednocuje příznivce marihuany po celém světě.

Existuje i druhá, třetí i čtvrá historka, ale upřímně, není to jedno? Dnes je zkrátka den, kdy se lidé po celém světě scházejí a zahajují svůj “protest” proti kriminalizaci konopí a výrobků z marihuany. 420 se zkrátka dostala do každodenního života a právě během mezinárodního dne marihuany si ve 4:20 dle amerického formátu času zapaluje jedno brčko každý fanoušek zelené barvy.

Kromě toho, že si v úterý 20. dubna v 16:20 spousta lidí ubalí, tak historicky poprvé vyjde i merch v kolabu THE MAG x THE STREETS. Nachystali jsme si pro tebe trička v colorways bíle se zeleným potiskem a černé s modrým potiskem, zapalovače a taky jedno překvápko, které se ale dozvíš v den releasu. Merch bude dostupný na našem The Mag Storu. Buď ready, protože merch je velmi limitovaný a být tebou, tak si raději na 4:20 nachystej budíka stejně jako to dělá Forgen, nebo jen čekuj náš Instagram. A taky dej na Instagramu support Matymu, který se postaral o fotky.