Paul vs. Askren: Youtuber porazil bývalého MMA šampiona

Zápas, na který jsme všichni netrpělivě čekali. Souboj, ve kterém se měl utkat youtuber s bývalým MMA šampionem. Ano, zní to tak nereálně, až se to stalo skutečností. Svůj další boxerský zápas si vydupala internetová hvězda, influencer a youtuber Jake Paul(3-0), pro kterého se jednalo o již “třetí boxerský zápas”. Jeho protivníkem je všem moc dobře známý bývalý šampion Bellatoru či ONE Championship – 36letý Američan Ben Askren, který v MMA držel do konce kariéry rekord(19-2). Askrena si snad každý fanoušek bojových sportů vybaví v souvislosti nejrychlejšího KO v historii UFC, které dostal od Jorgeho Masvidala. O tomto KO se dočteš tady. Askrenovi věřila celá MMA scéna, každý totiž věřil, že ho nemůže porazit youtuber s velkou pusou, který vyzýval snad každého.

zdroj: Getty Images

Celá akce se odehrála v Atlantě ve státě Georgia v tamním Mercedes-Benz Stadium. Kromě tohoto zápasu jsme mohli vidět i dalších 5 zápasů v boxu, kde se postavili další zkušení borci. Ještě před prvním zápasem jsme však mohli vidět koncerty Justina Biebera, Snoop Doga nebo performance od TikTok stars – sester Charli a Dixie D’melio. Abych řekl pravdu, za MMA scénu jsem se opravdu bál výsledku tohoto zápasu a mé obavy se nakonec i potvrdily. Ještě než začal, byl konec. A to doopravdy. V zápase byl vidět velký věkový rozdíl, který činil 12 let. Paul byl od prvních vteřin rychlejší na nohou a bylo na něm vidět velké odhodlání. Netrvalo to ani dvě minuty a byl konec. Paul dvakrát protáhl svůj pravý hák a přišel šok pro celý svět. Askren se po tvrdém pravém háku sesunul k zemi jako podťatý a začalo počítání. Ačkoli to vypadalo, že se Askren chtěl do zápasu vrátit, bylo na něm vidět silné otřesení a následné vrávorání. Rozhodčí tak tento zápas ukončil v čase 1:59 a Paul se stal vítězem.

zdroj: Getty Images 

Ihned po zápase začala další smršť řečí na adresu dalších možných soupeřů. “Conor McGregor je další, ale musí nejprve dokázat, že si to zaslouží. Kdyby přijal mou první nabídku, udělal by nejlíp, protože teď si musí vyřešit své sra*ky s Poirierem. A pokud ho Dustin porazí i podruhé, tak potom k boji vyzvu jeho.“ prohlásil Paul, který tak po výhře znovu vzrostlo ego. Již před zápasem prý dokázal urazit i dalšího bývalého šampiona Tyrona Woodleyho v šatně, o zápas se přihlásil Dillon Danis nebo se ozval i manažer anglického youtubera KSI, který porazil jeho Jakeova bratra Logana, kterého v tomto roce čeká souboj s GOATem Floydem Mayweatherem(50-0). Ten se už dříve nechal slyšet, že když Jake Paul vyhraje nad Askrenem, je zde možnost zápasu i s ním. Není tajemstvím, že mnoho zápasníků má velkou chuť Paulovi zavřít hubu a ukázat mu, o čem tento sport je, ale na to si budeme muset ještě počkat.

zdroj: Jeff Kravitz/Getty Images

Abych řekl pravdu, tyto “money fighty” se jsou mi proti srsti a jak se tak zdá, budeme jich dostávat stále větší množství. Jen pro představu, Jon Jones si za výhru nad Dominickem Reyesem vydělal 500k $, to Askren si za prohru s Paulem vydělal přes 1 milion $, protože mu šlo do kapsy i velké čislo z PPV, které bylo na podobné výši, jako PPV z UFC 257, na kterém jsme mohli vidět zápas Poirier vs. McGregor nebo Chandler vs. Hooker. Je až zarážející, že si tak velkou mediální pozornost vydupe někdo, kdo má za sebou jen 3 zápasy a z toho byl jeden s youtuberem, druhý s bývalým basketbalistou NBA a třetí s MMA šampionem, který vynikal ve wrestlingu a grapplingu. Myslím, že to není v tomto roce všechno a další takové fighty nás ještě čekají. Zde se nudit rozhodně nebudeme.