Oktagon 22: Vémola vs. Ďatelinka – Nadvláda která nekončí i vyjádření Lea Brichty a Martina Budaye

Další počítaný event v tomto roce Oktagon 22 proběhl a ten, kdo si koupil PPV rozhodně neprohloupil. Celý večer se odehrál v Brně v tamní Zoner BOBYHALL, kde se zatím odehrávají všechny eventy bez diváků. Tento event nám měl nabídnout titulový zápas, souboj dvou zahraničních bojovnic nebo několik comebacků, ale i debut. Nakonec však bylo vše trochu jinak. Nešťastně jsme přišli o zápasy Basharat vs. Iovine, který mohl být o titulovou šanci proti Filipu Mackovi. Druhým zrušeným duelem je souboj Tichota vs. Seydi, který nedopadl kvůli zranění francouzského borce. Debut čekal Tadeáše “Mawara” Růžičku, velký comeback po letech pak Ondřeje Petráška a Ondřeje Rašku. Své zápasy zde museli vyhrát i Robo Pukač a Marek Bartl. Zahraniční duel dvou žen nedopadl kvůli Covidu a tak do hlavního předzápasu naskočila česká jednička Lucie Pudilová. Titulový zápas nakonec také nedopadl, ale o tom až za chvíli. Svůj pohled na tento event nám nabídli dva bojovníci Oktagonu – #4 Lightweight Leo Brichta a #1 Heavyweight Martin Buday, kterého na příštím eventu Oktagon 23 čeká boj o titul s Polákem Kamilem Mindou.

zdroj: Oktagon MMA

Karlos Vémola vs. Milan Ďatelinka – Middleweight championship

Titulový zápas jen tak napůl. Hlavní duel večera, který začal už den předem. Při vážení se naskytla velmi nevídaná situace. Tento souboj nabídl československé derby. V modrém rohu se představil vyzyvatel – Slovák Milan Ďatelinka(8-4). Jeho protivníkem byl všem moc dobře známý veterán UFC a jasná česká jednička – Karlos “Terminátor” Vémola(31-6). Zápas začal už den předem na oficiálním vážení bojovníků. Vémola, který jako obvykle shazuje přes 15 kilo, váhu tentokrát nesplnil. Při vážení vyšlo, že je těžší o 0,6 kg a tak se muselo začít řešit, co bude dál. Ďatelinka ukázal srdce bojovníka a i když nemusel, zápas i tak přijal. Vémola pak měl mít druhý pokus na udělání váhy, ale pokračování ve shazování mu zakázal doktor, který mu to nedoporučil. Sami jsme viděli, jak slabý Karlos byl a jak vysílený musel být. Nesplněná váha však měla svou dohru. Oktagon Vémolovi musel odebrat jeho titul a zároveň mu bylo sděleno, že v zápase s Ďatelinkou o něj bojovat nebude. Jediný, kdo zde bojoval o titul tak byl Ďatelinka, který titulovou váhu splnil bez problému. Pokud tak bude chtít Karlos svůj titul zpátky, čeká ho ještě alespoň jedna těžká příprava.

V zápase bylo vidět, že Karlose nesplnění váhy nakoplo do jiného vesmíru. Už jen čas zápasu stojí za to. Celý duel vystihuje hned první úder zápasu. Ďatelinka vyslal nejlínější kop ve své kariéře a začal s ním tak svou zkázu. Tlak tak velkého zápasu byl zkrátka silnější. Po tomto kopu Vémola hned kontroval a vzal Slováka na zem. Zde ho během dvou minut uškrtil a dokázal tak, že v Českoslovesnku nemá konkurenci. To potvrdil i promotér Ondřej Novotný, který dodal, že Karlose teď čekají hlavně zahraniční bojovníci.

Karlos Milana zničil během dvou minut. Čekal jsi tak jednoznačný průběh i po nesplněné váze nebo jsi věřil v Milanovo překvapení?

Brichta: Nečekal jsem, že Karlos vyhraje. Chtěl jsem aby vyhrál Milan a věřil jsem, že může vyhrát, bohužel, mám rád překvapení. Myslím, že to, jak se Karlos s váhou trápi, by se projevilo v pozdějších kolech.

Buday: To nesplnenie váhy nehrá žiadnu úlohu. Myslím si, že Karlos je taký profesionál, že to doplnil a v deň zápasu bol ready. Veril som v Milanove prekvapenie, bohužiaľ mu to nevyšlo.

zdroj: Oktagon MMA

Lucie Pudilová vs. Maiju Suotama

Hlavní předzápas tohoto večera. Duel, který měl zprvu vypadat úplně jinak. tato bitva totiž měla být mezinárodní. Díky Covidu však musela odstoupit polská bojovnice Marta Waliczek. Její soupeřkou byla Finka Maiju Suotama(8-5). Dva dny před zápasem tuto výzvu vzala veteránka UFC, Česka Lucie Pudilová(10-6). Ta byla v plném tréninku, takže to pro ni nebyl žádný problém. Od začátku zápasu Fince ukazovala své kvality v podstatě ji do ničeho většího nepustila. Po třech kolech vypsaného zápasu byla vítězka jasná. Tou se stala 26letá bojovnice, pro kterou to tak byla třetí výhra v řadě. Je tak jasné, že co nevidět přijde bitva o titul, kterou si rozhodně zaslouží. Zbývá jen otázka soupeřky, protože její skalp by chtěla každá bojovnice.

Lucie Pudilová vyhrála třetí zápas v řadě. Věřil jsi od začátku v její vítězství?

Brichta: Ženské MMA moc nesleduji, každopádně, věřil jsem ze Lucie vyhraje, a myslím si, že bude vyhrávat i nadále.

zdroj: Oktagon MMA

Alex Lohoré vs. Tato Primera

Jediný plně mezinárodní souboj tohoto eventu. V tomto zápasu šlo o hodně a podle toho také vypadal. Abychom tento souboj specifikovali, šlo o derby Pyrenejského poloostrova. V červeném rohu se představil Španěl a zároveň #2 welteru Tato ” El Spectaculo” Primera(16-9). Jeho protivníkem byl všem moc dobře známý bojovník, který má za sebou titulovou bitvu s Karlosem Vémolou i další duel s Apollem Silvou, Francouz Alex Lohoré(19-7). Pro Primeru šlo o důležitý duel v rámci cesty k titulové šanci. Jelikož byl dvojkou divize, čekalo se, že po výhře bude dalším vyzyvatelem vítěze zápasu Kozma vs. Apollo. To Lohoré šel do zápasu s dvěma porážkami v zádech a posledním zápase ve smlouvě. Hrál doslova o všechno. Od začátku jsme mohli vidět, že půjde o skvělý zápas. Primera několikrát doslova utekl Lohorému z konečných chvatů a bojoval ze všech sil. Lohoré měl ve druhém a třetím kole navrch a tak se stal zaslouženým vítězem tohoto zápasu. Ihned po zápasu se nechal slyšet, že by chtěl bojovat o titul, ale Ondřej Novotný potvrdil, že k titulové šanci bude muset vyhrát ještě alespoň jeden zápas. Pro Primeru se jedná o velkou ránu v cestě za titulem.

Alex nastoupil poprvé ve weltru a hned dokázal porazit Primeru. Čekal jsi takový výkon a myslíš, že může být pro Kozmu a další hrozbou?

Brichta: Čekal jsem od Alexe výhru, zápas to byl hezký a vyrovnaný, asi takový , jaký jsem čekal, většinou v postoji. Jestli bude pro Kozmu hrozbou? Mohl by být, soupeř je to kvalitní, ale myslím si, že nic co by David nezvládl.

Buday: Popravde som nevedel čo od neho čakať, ale obaja ukázali pekný výkon. Zápas s Davidom by som si pozrel, bolo by to urcite zaujímavé, ale podľa mna by si to David postrážil bud na body alebo by alexa ukončil na submission.

zdroj: Oktagon MMA

Za zmínku stojí i skvělé KO v podání mladého talentu slovenského MMA – Lucie Szabové. Co jsi říkal na tento rychlý konec?

Buday: To KO bolo krásne. Očakával som výhru Lucky, na každý jej zápas sa tesim, lebo je to veľmi šikovná bojovníčka.

Již za měsíc nás čeká další event v podobě Oktagonu 23. Hlavním zápasem bude titulová bitva těžkých vah, kde o titul zabojují právě Martin Buday a jeho protivníkem bude Polák Kamil Minda. Na tomto eventu se můžeme těšit i na další skvělé borce jako Leo Brichta, Petr “Monster” Kníže, Tereza Bledá či souboj dvou posledních poražených Karlosem Vémolou – Václava Mikuláška a Thomase Robertsona. Máme se rozhodně na co těšit, tohle bude jízda!