Českého samuraje čeká nejdůležitější zápas kariéry

Největší svátek českého MMA se blíží. Již za necelé dva týdny se bude psát historie. Jiří “Denisa” Procházka se stane prvním českým bojovníkem, který se představí v hlavním zápase na turnaji UFC. 1. května bude jeho soupeřem ostřílený Američan Dominick Reyes (12-2), který v posledních dvou soubojích bojoval o titul s Jonem Jonesem a Jankem Blachowiczem. Reyes rozhodně nebude procházka růžovou zahradou, ale i přesto si je Jiří vědom svých kvalit a v hlavě má jen vítězství. Zápas se měl odehrát před dvěma měsíci – 27. února, ale díky nespecifikovanému zranění ze strany Reyese musel být duel posunut. Teď už se však dočkáme a máme se opravdu na co těšit. Český samuraj jde do boje a bude psát historii!

zdroj: UFC Europe

“Když to půjde, tak to půjde. Klidně v prvním kole, v prvních sekundách nebo v patém kole v posledních sekundách. Kdykoliv. Na to jsem připravený.” Takto Jiří odpověděl na otázku ohledně skvělých startů zápasů Dominicka Reyese. Je očividné, že nic, než výhru si nepřipouští a za sebe musím říci, že já také ne. Jiří vypadá ve velké psychické pohodě a i podle jeho slov mu dva měsíce navíc vůbec neuškodily, spíše naopak. “Všechny věci, ať už by příprava dopadla jakkoli, všechno se snažím přetvořit do kladů, takže ta dvouměsíční příprava na víc, ano, bylo to pozitivní.” Musíme podotknout, že z Jiřího mohl opadnout dřívější stres a s trenéry mohl Reyese studovat a připravovat se na něj o další dva měsíce.

Jiří se na tento zápas připravoval s českou špičkou, kde mu hlavního sparring partnera dělal Matěj Peňáz, který má obrácený gard stejně jako Dominick Reyes. “Myslím si, že jeho postoj je určitě lepší jak Reyesův a v tomto případě jsem tady v Česku, ani v Evropě, nemohl mít lepšího sparringa.” Jak Procházka, tak Reyes jsou typičtí strikeři, ale vše nasvědčuje tomu, že boj se přesune i na zem, což potvrdil sám Američan v jednom z podcastů. Procházka je tak se svou přípravou více než spokojený a již dnes ráno se vydal na cestu do Las Vegas, kde se v tamním UFC Apex zápas uskuteční. Přezdívka “Český samuraj” sedí do nejmenšího detailu. Procházkův nový účes, právě ve stylu samuraje, je tím pravým důkazem.

zdroj: Pavel Mazáč

Procházka se do boje vrací po deseti měsících, kdy při svém debutu dokázal ukončit KO bývalého titulového vyzyvatele – Švýcara Volkana Oezdemira(17-5). Pro Švýcara se jednalo o jeho první KO v kariéře a pro Procházka se tak posunul na 5. místo divize a okamžitě si získal srdce fanoušků svým unikátním stylem boje. V případě výhry se jistojistě posune na 3. místo hned za Aleksandara Rakiče, který je také horkým adeptem titulové šance. O titul si to v druhé polovině roku rozdají vyzyvatel Glover Teixeira a úřadující šampion Jan Blachowicz. Budu se asi opakovat, ale rok 2021 můžeme oficiálně označit jako rok MMA. Tohle bude ještě jízda!