UFC Fight Night: Rozenstruik vs. Gane – Francouzský tank a rozuzlení polotěžké váhy

Již sedmý event letošního roku je úspěšně za námi a znovu to byla skvělá podívaná. Oproti minulé Fight Night jsme měli možnost vidět o kus zajímavější zápasy. Jednu spojitost však poslední eventy měly a to, že hlavní zápas obstarali borci z těžké váhy. V minulém týdnu jsme viděli bitvu Blaydese s Lewisem, tentokrát to byli Rozenstruik a Gane. Už tradičně se celý večer udál za zavřenými dveřmi v UFC Apex v Las Vegas. V hlavním předzápase se představili kolegové Jirky Procházky z polotěžké divize – Krylov a Ankalaev. Tato Fight Night s pořadovým číslem 186 byla skvělou ochutnávkou na příští sobotu kdy se koná největší event letošního roku – UFC 259, kde budou k vidění hned tři titulové souboje.

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Ciryl Gane vs. Jairzinho Rozenstruik

Hlavní zápas celého večera. Snad každý se těšil na tuhle bitvu, ale musíme popravdě říci, že jsme čekali trochu více. V červeném rohu se představil Surinam Jairzinho Rozenstruik(11-2). Jeho protivníkem v modrém rohu byl zatím neporažený Francouz Ciryl Gane(8-0). Oba borci měli v sázce své další působení v boji o titul. Po zápasu Blaydese s Lewisem se Rozenstruik dostal až na 4. místo, přičemž výhra by ho znovu vrátila do bojů o titul a zřejmě by se utkal s Lewisem. To Gane byl před zápasem na 7. místě a v případě výhry by tedy vyšachoval Rozenstruika a zamotal tak popředí těžké váhy. Čeká nás titulový zápas Miočiče s Ngannouem, kdy je jasné, že vítěz půjde s Jonem Jonesem. #2 Derrick Lewis si řekl o Overeema a jediná dvojice, která by pro Ganeho dávala smysl jsou Volkov a Blaydes. Volkov poslední zápas také vyhrál a navíc s Lewisem i Blaydesem prohrál. Gane by potřeboval porazit nějaké větší jméno a hlavně, aby to bylo dominantním způsobem. Právě tohle duo by teď pro něj mohlo být nejlepší cestou.

Abych řekl pravdu, tento zápas byl opravdu “zvláštní”. Ačkoli bylo od první minuty jasné, že právě 30letý Francouz má navrch, nepřišla žádná kombinace, která by rozhodla zápas. Ano, Gane měl ze zápasu více a trefoval soupeře více, ale z pohledu koukatelnosti to bylo nezáživné. Ale jak se říká, udělal vše, co potřeboval, aby vyhrál. Body vyšly zcela jasně (50–45, 50–45, 50–45) ve prospěch Ganeho. V dalších zápasech bude muset ukázat mnohem víc, pokud chce pomýšlet na titul. Právě teď Ganeho čeká špička UFC.

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Magomed Ankalaev vs. Nikita Krylov

Tento zápas můžeme popsat jako “východní derby”. V hlavním předzápase se totiž potkali dva bojovníci z polotěžké divize, kde působí i nám dobře známý Jirka Procházka. V červeném rohu se představil Ukrajinec Nikita Krylov(26-8). Jeho soupeřem byl 28letý Rus Magomed Ankalaev(15-1). V tomto zápase se jednalo o mnohem vyrovnanější a hlavně zajímavější bitvu. Krylov se sice snažil, co mohl, ale nebylo mu to nic platné. Ankalaev soupeře sice neukončil, ale své vítězství si s přehledem pohlídal. Bodový rozhodčí rozhodli v poměru (29–28, 29–28, 29–28) pro Ankalaeva. Ten dokázal, že se s ním musí počítat i do dalších bojů. V jeho další cestě napříč titulu by se mu mohl do cesty postavit například Volkan Oezdemir či Anthony Smith. Ankalaev ukázal sílu a vytrvalost, která se mu rozhodně bude hodit. Nebudeme předbíhat, ale kdyby vyhrál další 2-3 zápasy, mohl by se dostat k titulové šanci. Na tu si však bude muset počkat, zástup čekatelů totiž není krátký.

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Poslední únorový event UFC je za námi a teď nás čeká největší bomba dosavadního roku. Už v sobotu nás totiž čeká turnaj UFC 259, kde uvidíme hned tři titulové zápasy. V tom hlavním se nám představí vyzyvatel, šampion střední váhy Israel Adeasnya(20-0) a proti němu šampion polotěžké divize, Polák Jan Blachowicz(27-8). V dalším titulovém zápase se nám představí dvě ženy. Vyzývatelka a šampionka Invicta FC organizace – Australanka Megan Anderson a na druhé straně úřadující šampionka Amanda Nunes(20-4). Třetím a posledním titulovým zápasem bude souboj v bantamové divizi. Vyzyvatelem je #1 této divize – Američan Aljamain Sterling(19-3). Jeho protivníkem je šampion, Rus Petr Yan(15-1). Kromě této nabité trojice bude k vidění i souboj Makhachev vs. Dober, Rakič vs. Santos nebo Benavidez vs. Askarov. Máme se rozhodně na co těšit, tohle bude jízda!