UFC Fight Night: Brunson vs. Holland – Zkušenost porazila mládí

Hodně řečí, žádný výkon. I tak by se dala charakterizovat poslední UFC Fight Night. O hlavní zápas se nám postaral duel zkušenosti a dravého mládí. Zkušenost v tomto případě zastával Američan Derek Brunson, dravé mládí naopak Američan Kevin Holland. Tak jako obvykle se celý večer konal za zavřenými dveřmi v UFC Apex v Las Vegas. oproti minulé Fight Night jsme tentokrát mohli vidět turnaj plný KO a TKO’s. Z pohledu zajímavosti zápasů to nebylo tak slavné, ale konce stály opravdu za to. Hlavní předzápas například trval jen dvě minuty a dvacet sekund. Max Griffin uštědřil KO Songu Kenanovi, který má na kontě i duel se šampionem Adesanyou. Již tuto sobotu nás čeká další megaevent a to UFC 260, kde budeme moci vidět titulový rematch – Miočič vs. Ngannou 2. Druhý titulový souboj – Volkanovski vs. Ortega musel být bohužel přesunut, protože šampion Volkanovski byl pozitvně testován na COVID-19. I tak nás znovu čeká neskutečná podívaná, na kterou se můžeme těšit.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Derek Brunson vs. Kevin Holland

Hlavní zápas večera, který byl, dá se říci, zcela jednostranný. V červeném rohu se představil zkušený bojovník UFC, který má na kontě zápasy s Yoelem Romerem, Andersonem Silvou či šampionem Israelem Adesanyou – 37letý Američan Derek Brunson(22-7). Jeho protivníkem v modrém rohu byl o 9 let mladší bijec, který byl jasnou kometou minulého roku, když dokázal 5x zvítězit v řadě. Tímto bojovníkem není nikdo jiný, než Američan Kevin Holland(21-6). Jelikož to byl hlavní zápas celého eventu, byl vypsán na 5 kol, na které nakonec došlo. Oba výkony však byly zcela protichůdné. Na jedné straně Brunson, který si od prohry s Adesanyou držel sérii tří výher v řadě a na té druhé Holland, který měl 5 výher v řadě. Tak jak minulý rok kometa zářila napříč UFC, tak v tomto zápase zhasla ještě dřív, než začal zápas. Brunson si od první minuty Hollanda hlídal a nepustil ho téměř k ničemu. Holland jakoby byl zamrzlý, takového jsme ho ještě nikdy neviděli. Jakoby se bál udělat krok dopředu a zaútočit. Brunson předvedl velice kompaktní a zkušený výkon a “kometu” si s přehledem pohlídal. Jasně mu tak ukázal, že špička je stále daleko. Rozhodčí tento zápas viděli stejně a rozhodli v poměru (49–45, 49–46, 49–46) pro Brunsona. 37letý Američan z tohoto zápasu vytěžil posun v žebříčku a dostal se tak na 4. místo. Pokud vyhraje další zápas, mohl by se dostat i k titulové šanci.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

UFC Fight Night: Brunson vs. Holland byla skvělou podívanou, ale v dalších týdnech se máme opravdu na co těšit. V sobotu nás čeká již zmíněný event UFC 260, kde uvidíme titulový souboj Miočič vs. Ngannou nebo Woodley vs. Luque. Poté nás čeká další Fight Night, kde se představí Darren Till a Marvin Vettori. Týden poté se můžeme těšit na bitvu, která může rozhodnout o titulovém vyzyvateli pro Israela Adesanyu. Duel Whittaker vs. Gastelum. Konec března i duben bude našlapaný skvělými zápasy, rozhodně se nebudeme nudit.