Nike vydává novou kolekci dresů pro 16 účastníků loňského playoff NBA

NBA oficiálně vypouští ven novou kolekci dresů od Nike s označením “Earned Edition 2020-21”. Jedná se o speciální kolekci dresů, exkluzivně vytvořenou pro 16 týmů NBA, které se loni dostaly do památného bubble play-off v Orlandu. Tyto dresy zároveň oslavují 16 franšíz, jelikož jejich ztvárnění je inspirováno typickými designovými prvky týmů či samotnými logy, oživené o klasické barvy těchto franšíz. Designy mají také za účel zesilovat ikonické prvky, které jsou po desítky let zakořeněny ve struktuře každé této basketbalové organizace.

K jedněm z nejvýznamnějších užitých grafických prvků této kolekce patří stříbrná barva, která na 15 dresech vyplňuje vlnovku Nike na přední straně dresu a na šortkách nebo zdobí logo NBA na zadní straně nad jménem hráče. Užití stříbrné barvy má vzdát hold všem týmům, které se probojovaly do loňského playoff. Zbylá šestnáctá sada je zdobena zlatem a nepatří nikomu jinému než loňskému vítězi a sedmnáctinásobnému držiteli šampionátu týmu Los Angeles Lakers. Co se samotných výsledných designů dresů týče, můžeš se dočkat například nezvyklého žlutého provedení dresu Miami, výrazných zelených dresů Utahu, návratu fialové barvy u Toronta či typických klubových barev v podání Milwaukee, Bostonu, Philadelphie či Indiany. Nesmí chybět také tradiční logo Orlanda, Denveru nebo odkaz na Philadelphskou tradici zvonění.

Zdroj: https://www.nba.com

Prvním týmem, který si odbude premiéru v dresu z kolekce “Earned Edition” a zároveň v něm vkročí do druhé poloviny sezony, bude Dallas. Zbývající týmy budou postupně následovat a fanoušci se tak mohou těšit na rozšíření stávajících sad dresů svých oblíbených týmů, které budou k vidění po celý zbytek sezony.