BAPE x adidas Superstar, adidas YEEZY 450 aka zajímavé adidas releasy za poslední dobu

Sneakers trhu sice aktuálně kraluje spíše značka Nike, nesmíme ale zapomínat ani na jejího největšího konkurenta, německý adidas. Právě proto jsem si pro vás připravil žebříček těch nejlepších releasů, které v poslední době adidas uvedl nebo v blízké budoucnosti uvede na trh. Nebylo toho málo, vybral jsem proto jen ty nejzajímavější dropy, které by ti určitě neměly uniknout a o kterých bys prostě měl vědět.

BAPE x adidas Superstar (27. února 2021)

Značky A Bathing Ape a adidas spolupracují na společných projektech už dlouhá léta, poprvé tomu ale bylo v srpnu roku 2003, kdy společně poprvé vydaly dva modely, kterými tenkrát byly právě Superstary a Superskaty. Tenhle rok se tři pruhy a BAPE opět vrátily ke svým kořenům a přinesly svým fanouškům nové černobílé provedení modelu adidas Superstar s ikonickou hvězdou známou hlavně z modelu BAPE STA místo pruhů na jedné straně.

atmos x adidas Superstar “Mt.Fuji” (6. března 2021)

Značka atmos si pravidelně pohrává s modely adidasu a Superstar je určitě jedním z těch nejoblíbenějších, v minulosti už jsme tak mohli vidět tyto tenisky se šupinovým nebo třeba leopardím printem, tentokrát je tu ale něco jiného. Tahle kolaborace, jak už název napovídá, oslavuje nejvyšší bod Japonska, odkud pochází brand atmos. Tím je Mount Fuji, skoro 3800 metrů vysoká stále aktivní sopka. Na teniskách najdeš kombinaci potisku s ohňostrojem a bíle barvy zobrazující bílou zasněženou špičku Mount Fuji.

Sean Wotherspoon x adidas ZX 8000 “Superearth” (12. března 2020)

Superearth Superstary, které měl na svědomí oblíbený návrhář a spoluzakladatel obchodu Round Two Sean Wotherspoon, vycházely na konci léta. O půl roku později Sean s adidasem přichází s jiným modelem, kterým se tentokrát stal ZX 8000. Jak je u Seanových prací běžné, i tyto tenisky se pyšní mnoha pestrobarevnými barvami a opravdu zajímavým výběrem materiálů. Mnoho lidí tvrdí, že jde zatím o Seanovi nejbláznivější počin a že jsou tenisky až moc chaotické. Tenhle pocit dodává navíc i to, že je každá bota jiná, nikdo je ale proto určitě nemůže nazvat nudnými nebo obyčejnými teniskami.

adidas YEEZY 450 (6. března 2021 a TBD)

Když mluvím o adidasu, určitě nemůžu vynechat nějaké ty Yeezy, a že jich v posledních době nebylo málo. To, co bych ale vypíchl z poslední Kanyeho tvorby je určitě zbrusu nový model 450, který vychází rovnou ve dvou barevných provedeních. Colorways “Cloud White” a “Dark Slate” rozdělily komunitu do dvou táborů s různými názory. Jeden z nich nové Yeezy 450 obdivuje a miluje, ten druhý by je nejradši viděl někde na skládce. Ty si na ně ale udělej názor sám.

Nice Kicks x adidas Ultra4D ““Have a Nice Day” (5. března 2021)

Seznam těch nejzajímavějších adidas tenisek poslední doby uzavřu touhle povedenou tie-dye spoluprací s Nice Kicks. Tahle batikovaná kolaborace využívá adidas technologie 4D, což je viditelná mřížka pod botou místo klasického Boostu, která je speciálně vytvářena na 3D tiskárnách. Mnoho profesionálních běžců o téhle technologii říká, že je ještě pohodlnější než neskutečně komfortní Ultra Boosty. Pokud chceš tedy něco prodyšného a opravdu pohodlného na léto, v čem budeš moct chodit každý den bez jakýchkoliv obav, tohle je ta pravá volba.