NBA kicks check #10. Výběr nejlepších tenisek z NBA All-Star 2021

State Farm Arena v Atlantě se stala dějištěm 70. ročníku NBA All-Star víkendu, který se nesl ve znamení mnohých omezení a zkráceného jednodenního formátu. O co však žádný z fanoušků basketbalu nepřišel, byly tradiční soutěže a především, samotné vyvrcholení v podobě zápasu hvězd. V něm se proti sobě postavily týmy LeBrona Jamese a Kevina Duranta, přičemž vítězně ze zápasu odešel zaslouženě celek LeBrona, jenž porazil svého protivníka poměrem 170:150. LeBron James si tak v roli kapitána hvězdného týmu odnesl již svoji čtvrtou výhru ze čtyř a nadále zůstává neporaženým. Samozřejmě, krom skvělé herní podívané si přišli na své i všichni milovníci tenisek, pojď si tedy připomenout 10 nejlepších modelů, které byly v Atlantě k vidění!

Nike Zoom Freak 2 “Play for the Future” (Giannis Antetokounmpo)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Giannis v tomto ročníku NBA All-Star game tentokrát stanul po boku kapitána LeBrona Jamese, jako hráč základní pětky, jelikož kapitánem protějšího týmu byl tentokrát zvolen Kevin Durant. LeBron tak bez váhání vzal Giannise pod svá křídla a samozřejmě udělal nejlépe, jak mohl. Giannis se na palubovce ukázal v jeho signature modelu Zoom Freak 2 s označením “Play for the Future”, čerpající inspiraci ze samotné vize Nike, která si klade za důraz povznášet novou generaci hvězd. Giannis vsadil na tento barevný missmatch, který je opatřen safírovým textilním svrškem s akcenty s neonově zelenými detaily. A právě v tomto modelu si Greak Freak odnesl svoje první ocenění pro nejlepšího hráče All-Star game, za 35 bodů, 7 doskoků a 3 asistence, se 100% střeleckou úspěšností a to včetně 3 trojek! Právě bezchybná střelecká jízda v podání Giannise mu vynesla historický milník, jelikož ještě nikdy se v historii NBA nestalo, že by hráč v zápase hvězd trefil všechny svoje střely.

adidas T-Mac (Jaylen Brown)

Zdroj: https://twitter.com/SLAMKicks

Pravděpodobně nejvíc cool příběh, skrývající se za všemi přítomnými teniskami, si odnesl Jaylen Brown. Ten do zápasu obul legendární McGradyho model T-Mac od adidasu v dvoubarevném provedení. Nápis na vnitřní straně “Humble & Hungry” je odkazem na 7 let starou twitterovou interakci mezi Jaylenem a Tracym McGradym, kdy legenda NBA odpověděla, tehdy teprve 17 letému ambicióznímu středoškolákovi, na Twitteru na jeho komentář. McGrady Brownovi napsal konkrétně: “Remember Humble and Hungry..”. Jaylen Brown při příležitosti All-Star game umístil screen tohoto významného tweetu na svůj Instagram a přiložil k němu i fotku jeho tenisek, které obuje v zápase hvězd a které mají onu větu na svém svršku. Jaylen přitom McGradyho nezklamal, odnesl si ze zápasu úctyhodných 22 bodů, přičemž trefil 5 trojek a značnou měrou pomohl žlutým k vítězství.

Jordan CP3.XIII “HBCU Inspired” (Chris Paul)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks /brkicks

Chris Paul byl v letošním zápase hvězd jedním ze dvou hráčů, kteří se mohou pyšnit dvoucifernou hodnotu v kolonce účastí na NBA All-Star game. CP3 si i díky skvělé formě Suns a jejich druhému místu v západní konferenci připsal konkrétně svoji 11. účast a proměnil ji v 6 bodů, 8 doskoků a šílených 16 asistencí! LeBron James přitom opět prokázal skvělý cit pro výběr svých hráčů, Paulovi totiž svěřil do rukou roli leadera týmu, o čemž vypovídá onen vysoký počet asistencí i celková druhá nejvyšší minutáž z týmu. CP3ho jsme mohli zastihnout jak jinak, než v jeho podpisovém modelu, který nesl odkaz na “Historically Black Colleges and Universities”, tedy univerzity založené v roce 1964, za účelem podpory vzdělání afroamerické komunity v USA. Všímavější z vás si mohli všimnout i nápisu “Be Legendary D. Book 3 “na mezipodešvi. CP3 tak vyjádřil support svému spoluhráči Devinu Bookerovi, který přišel o All-Star Game vinou zranění.

Off-White x Nike Air Force 1 Low (LeBron James)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Nyní si jednorázově odskočíme z palubovky v Atlantě do útrob tohoto stadionu, kde byl spatřen LeBron James v Air Forcech z kolaborace Nike a Off-White. Jedná se o model speciálně věnovaný LeBronovi, který mimo to také nese poselství Black Lives Matter. Na mezipodešvi proto najdeš Virgilovy Sharpie nápisy “LE BRON”, “BLACK LIVES MATTER” a také autorův odkaz “VIRGIL WAS HERE“. Swooshe jsou po vzoru předchozí kolaborace opatřeny kovově stříbrnou barvou a jsou zvýrazněny obíhajícím černým kontrastním stehem. Teniska dostala svěží tmavě žlutý kabátek který se náramně hodil k LeBronově letošnímu žlutému All-Star dresu.

Ric Flair x Adidas Dame 7 (Damian Lillard)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Mezi další LeBronův chytrý pick, který nakonec patřil k jedněm z katů protějšího týmu, nepatří nikdo jiný, než Damian Lillard. Point guard Blazers, zažívající tradičně podařenou sezonu (konečně i z týmového hlediska), si vysloužil místo na výsluní po tom, co si odnesl druhý nejvyšší počet vstřelených bodů v LeBronově týmu. Damemu se povedlo zaznamenat 32 bodů, přičemž jeho half court hecování se Stephem patřilo k tomu nejlepšímu z letošních highlightů. Dame si pro svoje hvězdné představení vybral svoji podpisovku s odkazem na Ric Flaira, legendárního amerického wrestlera. První ze dvou vzniknuvších modelů této kolaboraci si mohl vidět v dřívějším vydání kicks check, tentokrát na řadu přišla tato modrá varianta, obsahující Ric Flairovu přezdívku “Nature Boy” pod tkaničkami a nápis “WOOOOO!” na podrážce, odkazující na wrestlerovo legendární poznávací znamení.

Under Armour Curry 8 “Gifted Flow ” / “Last Chance U” x Kickstradomis (Steph Curry)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Snad mi dá každý za pravdu, že by si nešlo All-Star víkend bez Stepha Curryho ani představit. Ten byl letos jako vždy na roztrhání, jelikož se tradičně účastnil 3-Point Contestu, který díky epickému představení a poslední střele za 3 vyhrál o jeden jediný bod před Mikem Conleym z Utahu. Na rozcvičce se Steph blýskl touto barevnou kombinací, o kterou se zasloužily jeho vlastní děti, konkrétně Curryho dcery Riley a Ryan, společně s nejmladším Canonem. Steph pak dostal tohle speciální provedení jako dárek k jeho 33. narozeninám. Na Stephovu radost se můžeš podívat například na jeho Twitteru.

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Pokud jsem napočítal správně, Steph protočil za letošní All-Star den celkem 4 modely jeho podpisovky. Tím, který z hlediska designu nejvíce vyčníval, byl společný výtvor s Kickstradomis. Nejvýraznějším designovým prvkem je bezesporu zvířecí oko, odkazující na maskota ELAC (East Los Angeles College), kterým je Husky. Dalším odkazem na ELA univerzitu jsou i vypůjčené barvy či půlkruh ve formě basketbalového míče. Na vnitřní straně najdeš tagy “Every Shot Counts” a “Last Chance”, které reprezentují Stephovu clutch mentalitu.

Nike Kyrie 7 “Play for the Future” (Kyrie Irving)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Další provedení jednoho z tradičních modelů od Nike, který odkazuje na budoucnost, je i to v podání Kyrieho sedmiček, releasovaných jako součást letošní All-Star kolekce tenisek. Jak na palubovce, tak na předzápasovém focení, se Kyrie objevil v colorway, která je inspirována Kyrieho veganským životním stylem. Síťovaný svršek v podání “Atomic Orange” je inspirován rostlinami a je doplněn o tyrkysové skvrny a ikonku rostliny protínající Kyrieho značku na patě. Swoosh je stvořen z vícebarevné upcyklované hmoty a podrážka absentuje typický materiál Regrind a je obohacena o materiál s příměsí rostlinných materiálů.

Air Jordan 35 PE (Luka Dončić ) / “Women In Power” (Jayson Tatum)

Zdroj: https://twitter.com/SoleCollector

Do vítězného týmu se dostal také Luka Doncic, který si nakonec odnesl největší porci minut z celého LeBronova týmu. Paradoxně však Lukův výkon zůstal za očekáváním, když si tato slovinská superstar ze zápasu odnesla pouze 8 bodů a 8 asistencí. Volba tenisek byla v tomto případě jasná, Luka totiž pravidelně terorizuje rims v Jordan 35kách a ty se také objevily na hráčových nohou během zápasu. Jedná se však o Doncicův PE model, takže k němu nemáme žádné info, nicméně díky skvělému grafickému provedení nesmělo tohle speciální provedení ve výsledné selekci tenisek chybět. Posuď sám…

Zdroj: https://twitter.com/SLAMKicks

Jordan Brand v posledních letech vynaložil značené úsilí na podporu žen u moci, poskytováním produktů, které jasně předávají poselství vztahující se k ženám. Jeden z modelů na podporu tohoto pohlaví obul i Jayson Tatum a jedná se o jednu z nejbarevnějších colorways pětatřicítek ever. Barevné odstíny se nesou v duchu barev aqua blue, výrazné červené, fialové a neonově zelené. Pod jazykem na fialovém štítku pak najdeš spojení nápisů Women a Power. Tatuma si na palubovce mohl zastihnout relativně krátce, odehrál “pouze” 16 a půl minuty, nicméně i za tuto krátkou dobu stihl nastřádat 21 bodů, 7 asistencí a přidat navrch 4 stealy.

New Balance KAWHI Sig “Neo Flame” (Kawhi Leonard)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Svého místa na All-Star game se dočkala i značka New Balance a to zásluhou Kawhi Leonarda, jehož služby si v draftu pojistil kapitán modrých, Kevin Durant. Kawhi debutoval v “Neo Flame” vydání jeho signature modelu, který se dočkal zářivé palety barev, která kombinuje horké růžové tóny a chladné karmínové odstíny. Polstrovaný límec a jazyk je obohacen o kontrastní černé akcenty, které jsou zdobeny grafikou malého černého srdce a tkanou visačkou s nápisem “The Romantic Choice”. Kawhi pravděpodobně nebude na letošní All-Star game bůh ví jak vzpomínat, na palubovce strávil necelých 20 minut a nedařilo se mu především střelecky. Na výslednou statistickou listinu si nakonec Kawhi připsal 8 bodů, 9 doskoků a 8 asistencí.

Adidas Crazy BYW X 2.0 (Zach Lavine)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks /SoleCollector

Jedním z debutantů letošního zápasu byl i Zach Lavine, jehož téměř létající schopnosti chtěl naplno využít KD. Spoluhráče Tomáše Satoranského z Chicaga jsme mohli zastihnout v hodně povedené siluetě tenisek, konkrétně v retro provedení z 90. let v podání adidasu. Ten přetvořil tehdejší OG model a obohatil jej o moderní odpružení Endless Energy Boost, stabilizační torzní systém, mezipodešev Podular Boost a svršek z kůže a síťoviny. Na boční straně můžeš najít nápis “LAVINE AIRLINES”, který ti jasně napovídá, že teniska je jako stvořená pro tohoto dvojnásobného vítěze Slam Dunk Contestu.