NBA All-Star Game 2021: Team LeBron

Letošní All-Star Weekend bude probíhat v jiném formátu, než tomu bývalo doposud. Všechny soutěže se tentokrát uskuteční během jednoho odpoledne, přičemž z časových důvodů přijdeme o možnost sledovat Rising Stars Challenge, tedy zápas nejnadějnějších mladých hvězd. I přesto nás čeká zajímavý souboj těch nejlepších hráčů současné NBA, kteří změří své síly v noci z neděle na pondělí v tradiční All-Star Game. Proti sobě nastoupí týmy LeBrona Jamese a Kevina Duranta. Oba kapitáni si už vylosovali své spoluhráče, a my si tedy můžeme oba týmy představit a zhodnotit, který z nich má větší šanci na vítězství. V tomhle článku se zblízka podíváme na tým LeBrona Jamese.

Ať je tvůj názor na LeBrona jakýkoliv, nemůžeš popřít jedno – tenhle chlap si prostě umí vybrat spoluhráče do All-Star Game a umí je taky dotáhnout až k vítězství. O tom jasně svědčí to, že od roku 2018, kdy byl poprvé zaveden formát, ve kterém si kapitáni volí své spoluhráče, jeho tým pokaždé zvítězil. V letošním draftu se opět Lebronovi podařilo složit tým, který je minimálně na papíře jasným favoritem. 

Základní sestava

LeBron James (Los Angeles Lakers)

Už počtvrté v řadě se jedním z kapitánů, kteří si vybírají zbytek svého týmu, stal LeBron James. I letos je od začátku sezony jeho jméno součástí každé debaty na téma nejlepšího hráče, ačkoliv mnoho fanoušků už s tím nesouhlasí. Je pravda, že Lakers bez zraněného Davise nevypadají tak nebezpečně, jako v loňské sezoně, LeBron si ale i přesto drží po individuální stránce skvělé statistiky. Navíc je to přirozený leader, což je mimořádně důležité především proto, že i letos bude cílem zápasu dosáhnout předem určeného skóre. Tento systém jsme mohli poprvé vidět minulý rok a rozhodně s sebou přinesl mnohem větší soutěživost mezi hráči, než tomu bylo v posledních letech. 

Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Greek Freak je MVP loňské sezony a nepochybně jeden z nejlepších hráčů posledních let. Není proto divu, že byl pro LeBrona volba číslo jedna. Po tom, co dva roky stáli proti sobě jako kapitáni svých týmů, je konečně můžeme vidět na jedné straně. Jejich spojení na hřišti nepochybně přinese spoustu highlightů a skvělých momentů. Giannis si drží kvalitu, kterou předváděl už v předešlých sezonách, takže není pochyb, že bude jedním z nejdůležitějších hráčů na hřišti. 

Steph Curry (Golden State Warriors)

Jestli existuje hráč, kterého jsme chtěli vidět s LeBronem v jednom týmu víc než Giannise, tak je to rozhodně Chef Curry. Steph se v letošní sezoně vrátil do úžasné formy a opět předvádí skvělé výkony. Po 4 finálových sériích v řadě, ve kterých proti sobě stáli Curryho Warriors a Jamesovi Cavaliers, byli tito dva v médiích vykresleni jako odvěcí rivalové. Bude proto velmi zajímavé vidět je pohromadě. Fanoušci ale neskrývají nadšení a těší se na to, co tahle dvojice dokáže předvést. 

Luka Dončić (Dallas Mavericks)

Ačkoliv je Luka v NBA teprve třetím rokem, už dávno se dostal do pozice jednoho z nejlepších hráčů v celé lize. Na svůj věk předvádí úžasné výkony a není pochyb o tom, že před sebou má velice zajímavou kariéru. Narozdíl od výše jmenovaných nemá tak bohaté zkušenosti, ale tenhle nedostatek bohatě vynahrazuje svými schopnostmi na hřišti a především perfektním basketbalovým IQ. 

Nikola Jokic (Denver Nuggets)

Joker už delší dobu patří mezi naprostou špičku, ale bohužel se potýká s tím, že média ani fanoušci jeho kvality často nedoceňují. Letos se pravidelně objevuje na seznamu 3 největších kandidátů na zisk ocenění MVP a i přesto, že jsme na začátku sezony od Nuggets očekávali o něco lepší výsledky, podává Jokic velice působivé výkony a jeho přítomnost na hřišti po boku Giannise bude pro soupeře nepříjemnou překážkou. 

Náhradníci

Největším jménem na střídačce LeBronova týmu je Damian Lillard (Portland Trail Blazers). To, že se Dame Dolla nedostal do základní sestavy, hodně fanoušků pobouřilo. Portland zažívá dobrou sezonu a Lillard už tradičně patří mezi nejpůsobivější hráče v lize, takže se dá očekávat, že udělá všechno proto, aby se jeho jménu dostalo respektu, který si zaslouží. 

Ben Simmons (Philadelphia 76ers) je už tradiční součástí LeBronova týmu. Simons, který je známý především pro svoji ostrostřelbu za 3 body, v letošní sezoně zatím dokázal proměnit dva tříbodové pokusy, takže není pochyb, že v tomto směru je v týmu o úspěch postaráno. 

Cenným hráčem v sestavě je také Chris Paul (Phoenix Suns), který už sice nepatří mezi nejmladší ročníky, ale jeho přínos pro tým je vždy obrovský. V loňské All-Star Game odehrál téměř celou poslední čtvrtinu, ve které si už hráči nebrali žádné servítky, a jeho zkušenosti významně pomohly k výhře jeho týmu. 

Jaylen Brown (Boston Celtics) je dalším ze skupiny nedoceněných hráčů. Aktuálně zažívá zlomovou sezonu a jeho první účast v All-Star Game je toho jasným důkazem. Dá se předpokládat, že nebude představovat nejdůležitější článek v týmu, ale svou práci odvede dobře.

Pandemic P (Los Angeles Clippers) zažil v loňských playoffs těžké chvíle a jeho nevalné výkony přispěly k neúspěchu Clippers už ve druhém kole. Od té doby se ale hodně změnilo a Paul George už zase předvádí kvalitní basketbal, takže jeho účast ve hře bude rozhodně ku prospěchu.  

Jako náhradník za zraněného Duranta se do nominace na All-Star Game dostal Domantas Sabonis (Indiana Pacers). Je to teprve jeho druhá účast, ale už loni předvedl solidní výkony a v letošní sezoně hraje ještě lépe než před rokem. Osobně ho považuji za černého koně celé sestavy a myslím, že bude pro tým velmi ceněným hráčem.

Jako úplně poslední hráč zbyl Rudy Gobert (Utah Jazz), jeden z nejdůležitějších hráčů Utahu, tedy aktuálního leadera NBA. Jeho přínos pro obranu je přitom nezpochybnitelný. V loňské All-Star Game, která byla jeho premiérová, hrál velmi dobře a to samé se dá očekávat i letos. Výhodou pro něj bude, že koučem celého týmu je Quin Snyder, který trénuje právě Gobertův Jazz.

Jak bude celý tým fungovat jako celek, zatím nemůžeme s jistotu určit, ale je nadmíru jasné, že trio James-Antetokounmpo-Curry se postará o velice atraktivní basketbal. Ostatní hráči mají pochopitelně také co předvést, takže nás čeká opravdu zajímavý zápas. Jestli si ho chceš vychutnat v přímém přenosu, budeš si muset přivstat, protože zahájení je naplánováno na 2 hodiny ráno v pondělí 8. března. Pokud je pro tebe spánek cennější, nemusíš truchlit, protože na našem webu posléze najdeš review celého zápasu i s těmi nejlepšími momenty z celého večera.