Na Air Max Day nás čeká re-release legendárních Bacon Air Max 90

Jako každý rok nás i letos čeká už 26. března svátek jedné z nejlepších technologií tenisek, kterou svět kdy poznal. Air Max Day nás pravidelně obohacuje o nové releasy s ikonickou bublinou Air, letos nás ale čeká něco opravdu speciálního. Po neuvěřitelných sedmnácti letech totiž znovu releasuje jedna z nejvíc ikonických colorways Air Maxů vůbec – Air Max 90 “Bacon”.

Barevné provedení Bacon poprvé spatřilo světlo světa v roce 2004, kdy za ní stála dvojice Dave Ortiz a Chris Keefe z tehdejšího newyorského sneakers obchodu Dave’s Quality Meat, který už v současné době bohužel nefunguje, letošní release tedy bude fungovat spíš jako vzdání holdu této historicky důležité pobočce. To ale nic nemění na tom, že se určitě můžeš těšit na 26. března, kdy releasuje tahle slavná colorway se všemi barvami, které najdeš na plátku slaniny. Předpokládaný retail je zatím 140 dolarů.

Hlavními použitými barvami jsou neutrální “Sail” a “Straw” objevující se na koženém toeboxu a semišových stranách boty. To, co ale botám dodává pravý slaninový look, je právě pestrá červená barva na špičce boty sahající až k jazyku, kterou doprovází světle růžový Swoosh, jazyk a Nike Air logo na patě, při detailním pohledu můžeme navíc růžovou najít i uvnitř boty přímo v bublině Air. To vše doplňují hnědé gumové detaily po celé botě. Teniska si tedy hraje nejen s barvami a jejich kombinací, ale i s použitými materiály. Ke každému páru Air Max 90 Bacon navíc dostaneš i tři různé páry tkaniček v červené, růžové a béžové.