Životní forma Bradleyho Beala a krize Washingtonu společně vytvořily nový “smutný” rekord NBA

Pravděpodobně momentálně nenajdeš v NBA smutnějšího hráče, než kterým je Bradley Beal. Ten po odchodu Johna Walla převzal ve Washingtonu pochodeň pro nejdéle sloužícího hráče týmu a zároveň jedince, který měl táhnout “novou éru Wizards bez Walla. Po Bealův bok se dokonce postavil hvězdný Russell Westbrook, který opustil nepříliš zdařilé angažmá v Houstonu a vyhlížel nový začátek v organizaci Washingtonu. Fanoušci tak po dvou letech dostali naději na účast v playoff a především i vidinu lepších herních výkonů. Jenomže, pokud si někdo myslel, že Wizards půjdou herně nahoru, byl na omylu.

Když ani 60 bodů za zápas na výhru nestačí…

Pokud nahlédneme do historie, za posledních 7 let se Wizards dostali celkem 4x do playoff, nikdy se jim však nepovedlo pokořit hranici semifinále. No a po vypadnutí v prvním kole v roce 2018 a následném zranění Johna Walla kvalita herního projevu týmu rapidně poklesla. Po tom, co Johna Walla nahradil před sezonou Russell Westbrook, vysvitlo pro fanoušky světýlko naděje, jenže mizérie Wizards pokračuje i nadále. Dokonce se tým (pravděpodobně brzy bývalého) trenéra Scotta Brookse ocitl na posledním místě tabulky východní konference a vlastně i celé ligy. Situace je o to smutnější, když hvězda týmu Bradley Beal zažívá z hlediska vstřelených bodů na zápas nejlepší sezonu v životě a sází čtyřicítky jako na běžícím páse. A právě kombinace Bradleyho All-Star výkonů a tradičně již špatné hry Wizards mají za následek přepsání téměř 60 let starého rekordu Walta Bellamyho. Beal se totiž zapsal do historie na první místo jako hráč, který v 10 prohraných zápasech v řadě dokázal pokaždé vstřelit více jak 40 bodů. Ve dvou případech to bylo dokonce 50+ bodů a v jednom šílených 60!

Bealova budoucnost

Samozřejmě, kolem Washingtonu už krouží supi, resp. kolem pomalu skomírajícího angažmá Beala, který svoji frustraci dává dost jasně najevo. Jeho řeč těla v zápasech i například tato tiskovka po zápase jasně vypovídají o tom, že je aktuální situací v týmu maximálně znechucen.

Na první pohled se zdá, že vše směřuje k nevyhnutelnému, požadavku o trade. Naprosto uvěřitelná a logická situace však začala ztrácet na věrohodnosti, jelikož Beal sám údajně prohlásil, že je nespokojený s tím, jak jej média vykreslují a že se prý údajně nechystá nikam stěhovat. A shodou v okolností v divokém zápase s Nets, kdy se Bradley v první půli smutně plahočil po palubovce, nakonec díky strhujícímu závěru dokázali Wizards v přestelce tým Brooklynu porazit 149-146. Otázkou tedy je, zda se po této výhře Wizards nadechnou k lepším výkonům nebo zda série proher bude pokračovat a jeden z nejlepších ofenzivních hráčů ligy tak bude svůj talent nadále utápět v jednom z nejhorších týmů soutěže. A nebo, zda se dají věci do pohybu a svět NBA se dočká dalšího senzačního přestupu, protože o hráče Bealova kalibru bude mezi týmy enormní zájem.