UFC Fight Night: Overeem vs. Volkov – Definitivní konec dvou legend?

První únorový UFC event je za námi a znovu jsme se nemohli nudit. I přesto, že se nejednalo o bodovaný turnaj, ale “jen” o Fight Night, mohli jsme vidět skvělé zápasy. Tento event se znovu odehrál v Las Vegas v tamní aréně UFC Apex. Kdybych měl tento večer shrnout, jednalo se event plny velezkušených bojovníků. A co víc, je možné, že někteří bojovníci po tomto eventu ukončí kariéru. Hlavním duelem bylo střetnutí dvou legend MMA – Overeem vs. Volkov. V hlavním předzápase se utkali Edgar vs. Sandhagen. Dva borci, které od sebe dělí 11 let. Ačkoli zde byly hlavně zápasy ostřílených mazáků a legend, vyhrálo mládí a do budoucna se rozseklo hned několik otazníků.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Alexander Volkov vs. Alistair Overeem

Souboj dvou veteránů UFC, který nabídl skvělou podívanou. Hlavní zápas tohoto eventu, ve kterém se nám představila legenda tohoto sportu, Nizozemec Alistair Overeem(47-19) a v modrém rohu další hvězda těžké váhy, Rus Alexander Volkov(33-8). Oba ostřílení matadoři, kteří šli do tohoto zápasu s jasnými cíly. Overeem šel do zápasu s cílem zvítězit a pokusit se ještě dostat k titulové šanci. Volkov, který má samozřejmě stejné plány, však má ještě několik let do důchodu čas, to Overeem ne. A pro 40letého Nizozemce se zápas od začátku nevyvíjel dobře. Rusovi nestíhal a bylo vidět, že je Volkov v tomto zápase o level jinde. Konec přišel ve druhé minutě 2. kola. Ačkoli byla vidět Overeemova snaha, nebylo mu to nic platné. Volkov trefil skvělou kombinaci a rozhodčí ukončil zápas na TKO. Rozhodně šlo o parádní zápas, který však přinesl zajímavé rozuzlení. Pro Overeema se může jednat o poslední zápas jeho kariéry. Pro Volkova je to další vítězství a krok blíže vytoužené titulové šanci.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Cory Sandhagen vs. Frankie Edgar

Hlavní předzápas celého eventu a můžu říct, že i jeden z nejlepších zápasů letošního roku. Jak jsem již zmiňoval, na této akci se představilo hodně zkušených borců a nebylo tomu jinak ani u tohohle zápasu. V modrém rohu se totiž představil další matador UFC, který má na účtě výhru i s Charlesem Oliveirou. Ano je řeč o Frankie Edgarovi(24-9). Ten má z posledních šesti zápasů jen dvě výhry a čtyři prohry s Brianem Ortegou, Maxem Hollowayem, “Korean Zombie” a v neposlední řadě právě s mladým Američanem Corym Sandhagenem(14-2). Pokud máme mluvit o samotném zápase, nebude to dlouhé povídání. Pokud si pamatujete nejrychlejší KO v dějinách UFC, kdy Jorge Masvidal během 5 sekund smrtícím kolenem ukončil Bena Askrena, musel vám být tento zápas povědomý. Je pravda, že trval necelou půl minutu, ale konec byl takřka stejný. Zápas ani nezačal a Sandhagen naskočil takové koleno, že ho Edgar vydýchával ještě další den. Perfomance of the Night byla zcela zasloužená a teď už jen zbývá otázka ohledně titulu. O ten se v březnu utká Rus Yan s Američanem Sterlingem. Po tomto výkonu je však zcela jasné, že vítěze vyzve právě Sandhagen.

V dalších zápasech se radovali z vítězství například Clay Guida, Alexandre Pantoja či Beneil Dariush, jehož zápas byl vyhlášen soubojem celého večera. Za sebe musím uznat, že i když to nebyl bodovaný turnaj, přesto šlo o kvalitou nabitý večer. Už v sobotu náš však čeká další event a to UFC 258, na kterém se dočkáme i titulové bitvy. Svůj pás zde bude střežit Kamaru Usman a na druhé straně bude připraven jeho vyzyvatel Gilbert Burns. Máme se tedy na co těšit, v tomto roce se nudit opravdu nebudeme.