UFC Fight Night: Blaydes vs. Lewis – zamotaná těžká váha?

Další UFC Fight Night je za námi a znovu bylo na co koukat. Tentokrát to byla již 185. Fight Night v historii. Oproti minulým eventům byl tento značně slabší, ale i tak jsme mohli vidět skvělé zápasy. Hlavním soubojem večera byl duel dvou těžkých vah – Curtise Blaydese a Derricka Lewise. Předzápas tentokrát obstaraly ženy z bantamové váhy – Yana Kunitskaya a Ketlen Vieira. Celou podívanou znovu hostil UFC Apex v Las Vegas. Letošní situace těžké váhy bude letos ještě opravdu zajímavá!

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

Derrick Lewis vs. Curtis Blaydes

Hlavní zápas večera jak se sluší a patří! Souboj těžkých vah, který měl zkrátka všechno. Proti sobě se postavili dva borci z první pětky. V červeném rohu byl připraven Američan a zároveň #2 těžké váhy – Curtis Blaydes(14-3). V rohu modrém byl další Američan a #4 těžké váhy – Derrick Lewis(25-7). Začátek zápasu byl vcelku vyrovnaný. Oba borci se postupně oťukávali a přidávali na obrátkách. To v druhém kole to byla jiná jízda. Neuběhly ani dvě minuty a byl konec. Blaydes se chystal Lewise dostat na zem, ale dopadlo to pro něj velice nešťastně. Blaydes se předklonil a šel po takedownu a v tu chvíli Lewis zasadil smrtelný zvedák a poslal soupeře na zem. I když už bylo vidět, že má dost, Lewis ještě dvě bomby na zemi přidal a rozhodčí musel souboj ukončit. Nádherné KO, které znovu zamotalo popředí těžké váhy.

Po titulovém souboji Miočič vs. Ngannou se o slovo bude hlásit právě Lewis, ale přednost dostane nová akvizice těžké váhy – Jon Jones. Koncem roku bychom se tedy mohli dočkat titulového zápasu, ve kterém by figuroval právě Lewis. Nic však není jisté. Na pozápasové tiskové konferenci se totiž vyjádřil ve smyslu, že by si chtěl dát zápas s nizozemskou legendou Alistairem Overeemem, který mu už 4x odmítl. Jak se tak zdá, těžká váha bude ještě docela zamotaná a my se jen můžeme těšit na další skvělé zápasy. Na dalším eventu UFC Fight Night 186 si to rozdají další dvě velká jména těžké váhy – Rozenstruik a Gané.

zdroj: Chris Unger/Zuffa LLC

UFC Fight Night 185 nabídla opravdu skvělou podívanou. V hlavním předzápase Kunitskaya porazila Vieiru na body (29–28, 29–28, 29–28) a další dobře známá těžká váha – Aleksei Oleinik prohrál svou druhou bitvu v řadě. Již v sobotu 27.2 nás čeká další event a znovu bude na co koukat. Po již zmíněném duelu těžké váhy mezi Rozenstruikem a Ganem uvidíme i souboj Ukrajince Krylova a Rusa Ankalaeva. Tento event bude poslední v únoru, poté už nás čeká zatím největší bomba letošního roku – UFC 259.