NBA kicks check #5. Výběr nejlepších tenisek z pátého týdne sezony

Pátý herní týden nejlepší basketbalové ligy světa se nesl v duchu připomínky tragického úmrtí Kobeho Bryanta, které se událo loni 16. ledna. Proto v tomto vydání uvidíš spoustu tenisek, které nesou odkaz zesnulé legendy a vzdávají jí hold. Mimo to se také můžeš podívat, jakými tenisky slavil Kyrie Irving nový čínský rok nebo jakou speciální edici tenisek vytáhl do hry Zion. A na závěr tě čeká malý bonus, konkrétně přehlídka custom designů na počest připomínky legendárního Kobeho, který si připravili hráči Golden State ve spolupráci se značkou Under Armour, konkrétně se Stephovým signature modelem.

Nike Kybrid S2 “Chinese New Year” (Kyrie Irving)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Hned na úvod začneme pěkně zostra. S hodně, hooodně povedenou záležitostí se vytasil znovuzrozený Kyrie Irving, když potěšil oko všech milovníků tenisek tímto limitovaným designovým orgasmem. Jedná se o design na počest nového čínského roku, konkrétně roku vola, ke kterému podle čínského kalendáře dochází každých 12 let. Model Kybrid S2 kombinuje to nejlepší z modelů Kyrie 4,5 a 6 a vytváří tak hybridní (Kyrie – Kybridní) nástroj pro hru. Teniska se může pochlubit čínskými draky, vyšívanými pod andělskými vlnovkami, květinovými prvky sousedícími s Kyrieho logem, mozaikou s logy Nike nebo různorodým provedením znaku na gumové patové podpěře. Vepředu najdeš také typickou čínskou prošívanou deku, do které zasahují fialové trojúhelníkové podpěry podrážky, přesahující mezipodešev. Hodně speciální je v tomto případě také Swoosh, který je obehnán květinami nebo v případě druhé tenisky (ano, obě jsou jiné) omotává logo Nike drak.

Air Jordan XXXV “Voodoo” (Zion Williamson)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Zion je dalším z nositelů modelu číslo 35 od Jordanu a po Tatumovi dalším z generace mladých hráčů, na kterých Nike staví. Ziona tak prakticky nenajdeš v jiné siluetě, než této, přičemž poslední releasnutý design stojí za podívanou. Označení “Voodoo” je inspirováno folklórem New Orleans a panenkami voodoo, přičemž přidává do seznamu materiálů nové kousky. Kůži a syntetiku nahrazuje zelená a hnědá faded textilie, kterou doplňuje hnědý nubuk v horní části paty. Na krku tenisky, jazyku a středu se nachází zelené a fialové akcenty v neonovém provedení, které vytváří skvělý kontrast s fádními barvami kolem. Design skvěle doplňuje také křížové prošívání ve stylu voodoo jak v zadní, tak v přední části tenisky i kolem samotného loga Jordan. Na patě pak najdeš oficiální “Voodoo” grafiku, která tento model doprovází. Pokud by si třeba chtěl mít tento design ve sbírce, budeš mít smůlu, jedná se o speciální Players Edition vydání bez maloobchodního prodeje, takže se tímto povedeným dílem můžeš kochat maximálně jen při zápasech Pelicans.

Nike LeBron 8 V2 “Think Pink” (LeBron James)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

LeBron oživil 7 let starý design “Think Pink” modelu legendárních osmiček a přivedl jej zpět na palubovky NBA v zápase proti svému předchozímu zaměstnavateli z Clevelandu. Provedení tohoto modelu patří ve sneakerhead světě k jedněm z nejvyhledávanějších kousků, jelikož se jedná o velice rare záležitost. V2 rekonstrukce má syntetický svršek v několika odstínech růžové barvy, kterou doplňují bílé stopy na oku, tkaničkách a podešvi. Podstata růžové tématiky přitom spočívá k rozšíření povědomí o rakovině prsu a naději v podobě “růžového” myšlení.

adidas D.O.N. Issue #2 PE (Donovan Mitchell)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Jak bylo naznačeno na začátku, tenhle týden patřil Kobemu a o tenisky s odkazem na Kobeho Bryanta a jeho dceru skutečně nebylo nouze. Jedním z mnoha hráčů, kteří vzdali zesnulé legendě hold byl Donovan Mitchell, který prozatím zažívá v Utahu skvělou sezonu. Po mdlém začátku se totiž Utah přepnul do totálního beast módu a nechal za sebou úctyhodný 11 zápasový winning streak, který mu po zásluze vynesl první příčku v západní konferenci před Lakers! Spida se ve vítězném zápase s Knicks prezentoval tímto PE provedením svojí podpisovky, která obsahuje žluto černá pole s čísly 24 a 2. První odkazuje na číslo Kobeho dresu a druhé na číslo dresu jeho zesnulé dcery Gianny. Samozřejmě, nesmí chybět ani jemný poprašek v barvách žluto fialové, odkazující na Lakers.

Under Armour HOVR Havoc 3 “Sacred Land and Seas” (Patty Mills)

Zdroj: https://twitter.com/SLAMKicks

Pokud se řekne Under Armour a NBA, určitě si vybavíš Stepha, případně Joela Embiida. UA team v NBA máš však daleko více členů a právě jedním z těch upozaděných je i Patty Mills. Australský point guard tiše kroutí již svoji druhou dekádu v NBA, přičemž v drese Spurs je to právě letos už rovných 10 let! A co víc, tuto sezonu tento malý šikovný univerzál sklízí nejlepší průměr počtu bodů na zápas ever. Svoji lásku ke své rodné zemi Patty projevil skrze tento model od Under Armour, který svojí dvou tónovou barevnou tématikou vzdává hold své “posvátné zemi a posvátným mořím“, přičemž právě zmíněná australská moře jsou světově vyhlášená. Co se designu týče, tak hnědá barva na tenisce odkazuje na onu zemi a světlé modrá na průzračnou mořskou vodu. Aby ses také dozvěděl něco o specifikaci tohoto modelu od UA, tak za zmínku stojí třeba svršek z lisovaného textilu a síťoviny, technologie UA HOVR poskytující kvalitní odpružení a “pocit nulové gravitace“. Ten se nese ve znamení energetické návratnosti, sloužící k eliminaci nárazů a pro lepší kontrolu a přilnavost zase slouží trakční vzor rybí kosti na gumové podešvi.

Nike Air Cosmic Unity (Anthony Davis)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Nike vlétlo do nového roku jako vždy ve velkém, přineslo spoustu nových designů dřívějších modelů a také například tento zbrusu nový kousek. Teniska s označením “Cosmic Unity” se nese v duchu retro kosmického designu s nádechem devadesátek. Jak už ti název napovídá, jedná se o model s vesmírnou tématikou, kterou můžeš spatřit na černém svršku s tmavomodrým pozadím a bílým prošíváním, které jakoby připomínalo zástup hvězd. Design také skvěle doplňuje pletená konstrukce či magicky průhledný Swoosh. Tento koncept tenisky je přitom součástí rozsáhlé kolekce firmy Nike, která čítá také spoustu kusů oblečení. Release této kolekce se také stal další součástí kampaně “Move to Zero”, která trvá již 12 měsíců a spočívá ve vytváření oděvů a tenisek z recyklovatelných materiálů, čímž se Nike snaží zmírnit dopady tvorby oděvů a tenisek na životní prostředí.

adidas Dame 7 “Rose City” (John Collins)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

John Collins šel z hlediska mediální zvučnosti jeho jména trochu do ústranní, za což mohly mnohé přestupy Atlanty v offseasonu, kdy přišlo spoustu velkých jmen a Collinsovi vzrostla konkurence. Nicméně tento 24 letý player navazuje i ve své čtvrté sezoně v NBA na výborné výkony z předchozího let a stává se z něj podobně jako z Traea velký týmový hráč. V boji o příčky zaručují playoff se JC objevil například v těchto Dame sedmičkách s přízviskem “Rose City”. Tohle označení odkazuje na portlandskou růži, tedy květinu typickou pro Portland a kterou adidas užil jako vzor pro jeden z designů Lillardovy sedmé signaturky. Proto na tenisce v černém provedení najdeš motiv růže v typické světle růžové barvě, která obarvuje i celou podrážku.

Reebok Question Mid “Black Superheroes” (Montrezl Harrell)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Trezl a jeho spolupráce s Reebokem mu už vynesla spoustu účastí v kicks check a nyní si můžeš přičíst další. Tentokrát Harrell obul v zápase se Celtics hodně specifické provedení jeho oblíbené siluety Question Mid. Design totiž má podporovat všechny komiksové superhrdiny černé pleti, ať už se jedná o The Falcona či další jeho kolegy. Samozřejmě, není to po prvé, kdy se etnická tématika dotýká i NBA, tentokrát se podpory černošské komunity dočkal tedy i komiksový svět, tak uvidíme, zda se v budoucnosti dočkáme obdobných provedení z jiných koutů kultury.

Nike Hyperdunk ’08 “United We Rise” (Josh Richardson)

Zdroj: https://twitter.com/SLAMKicks

Jeden z nejslavnějších modelů od Nike, který byl původně vydán v roce 2008 a který obouval Kobe společně s hráči USA během olympijský her v Pekingu, obul v ostrém zápase s Utahem Josh Richardson z Dallasu. Tento model, ztvárňující původní originál, vyšel v roce 2016 a je věrný svému vlasteneckému designu, resp. státnímu barevnému schématu, tedy bíle, červené a tmavě modré. Teniska také krom jiného obsahuje reflexní 3M potisk na špičce, oku a límci a tkaninu námořnictva. Pokud si představíš tuhle tenisku v kombinaci s americkým basketbalovým dresem, tak ti hned musí být jasné, že se skutečně jedná o pravý americký kousek.

Nike Air Zoom Huarache 2K4 “Volt-Black” (Rajon Rondo)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Klasiku mezi teniskami přinesl na hřiště Rajon Rondo, když do zápasu s trápícím se Washingtonem obul model Huarache 2K4 v neonově žluté barvě. Právě Rondo je jedním z hlavních nositelů těchto tenisek a to už pěknou řadu let, přičemž na oblibě u tohoto veterána teniska neztrácí ani v jeho jubilejní 15. sezoně v NBA! Voltové provedení pokrývá téměř celou plochu tenisky, včetně řemínku i tkaniček, výjimkou jsou obrysy výřezu na kotníku, pata a podrážka, ty jsou zbarveny do černa.

Under Armour & Kobe Bryant memorial bonus:

Under Armour Embiid One (Joel Embiid)

Zdroj: https://twitter.com/SLAMKicks

Under Armour Curry 8 (Steph Curry / Damion Lee / Kent Bazemore)

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks

Zdroj: https://twitter.com/NBAKicks