Bližší pohled na Trophy Room x Air Jordan 1

O těchhle jedničkách už jsme se jednou zmiňovali v našem článku o těch nejlepších releasech na začátku roku 2021, až teď však byly představeny oficiální fotky téhle limitované kolaborace. Ano, mluvím o teniskách Trophy Room x Air Jordan 1, jednom z nejočekávanějších releasů celého letošního roku. Boty silně připomínající legendární colorway Chicago vzdávají hold jedné NBA All-Star hře uskutečněné v roku 1985, které se často přezdívá “freeze-out game“. Právě kolem ní se v té době strhla obrovská mediální lavina, tvrdilo se totiž, že se některé basketbalové legendy jako je Julius “Dr.J” Erving nebo Larry Bird pokusili o sabotáž hry Michaela Jordana. Ten byl zrovna v NBA téměř úplným nováčkem, ostatní tak proto možná nechtěli, aby všechnu pozornost strnul pouze na sebe, jak byl zvyklý, tudíž mu během tohoto osudového zápasu téměř nenahrávali a jednoduše nehráli tak, jak by si on představoval. Jak to ale doopravdy bylo a jestli vůbec k nějaké domluvě mezi ostatními hráči došlo se můžeme už pouze domnívat.

Oproti OG párům Chicago se tyhle Jays ve spolupráci s Trophy Room značí výraznými detaily. Můžeš si všimnout, že červené části svršku se lehce ledově třpytí, což má narážet právě na zmíněnou “freeze-out game“. Kromě toho na botě najdeme i bílý stitching, vtištěný podpis Michaela Jordana na vnější části paty, čtyři hvězdičky laděné do červené a modré a v neposlední řadě speciální potisk na vložce.

Už jenom to, že boty připomínají legendární provedení Chicago znamená, že hodnota těchto párů půjde hned po releasu raketovou rychlostí vzhůru. Pokud k tomu přidáme i fakt, že ve výrobě je pouhých 12 tisíc párů, můžeme si být jistí, že jde o jednu z nejvíc limitovaných spoluprací letoška. Air Jordan 1 v kolaboraci s Trophy Room dropují už 10. února s retailem 170 dolarů, ovšem vzhledem k tomu, že boty měly vycházet společně s nadcházejícím odloženým NBA All-Star 2021 zápasem, není release date úplně stoprocentní.