UFC 257: Poirier vs. McGregor 2 – Velké překvapení, další Machova výhra a komentář Davida Dvořáka

První bodovaný event letošního roku je úspěšně za námi a nebudu lhát, když hned ze začátku povím, že se zde stalo obrovské překvapení, které tušil jen málokdo. Nejen, že celý večer byl plný úžasných zápasů, UFC nás neochudilo ani o zápas nám moc dobře známého Makhmuda Muradova. Tuto neskutečnou událost hostila Etihad Arena v Abú Dhabí a i když byla jen mizivá divácká účast kvůli opatřením, ten kdo tento večer viděl naživo si ho bude pamatovat do konce života. Hlavním předzápasem byl souboj Hooker vs. Chandler. A samozřejmě tím hlavním hřebem celého večera i ledna byl souboj dvou legend MMA a UFC – duel Poirier vs. McGregor 2. Kromě toho se nám k zápasům vyjádřil i David “Undertaker” Dvořák, #11 flyweight UFC!

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Dustin Poirier vs. Conor McGregor

Hlavní zápas eventu UFC 257. Bitva, na kterou jsme se těšili skončila podle většiny velkým překvapením. Do oktagonu se proti sobě postavili dvě legendy v boji o titulovou šanci. V červeném rohu stál Američan Dustin Poirier(27-6) a v tom modrém Ir Conor McGregor(22-5). Oba dva borce snad ani netřeba představovat. Na tento duel jsme čekali opravdu dlouho a vyplatilo se. Hned od začátku bylo jasné, že půjde o skvělý zápas. Podle fanoušků, bojovníků či expertů byl jasným vítězem McGregor, jen minimum lidí tipovalo vítězství Poiriera. Pravda však byla úplně jinde. Zápas skončil již ve druhém kole. První kolo vyznělo ve prospěch Conora. Zasypal Dustina kombinací, že byl rád, že to ustál, ale pak jakoby přestal a stáhl se. To byla jeho největší chyba. Ve druhém kole to bylo naopak. Dustin pomalu, ale jistě rozkopal Irovi pravou nohu a poté přišla série, kterou nešlo přežít. Ačkoli si Conor myslel, že vyvázne, Dustin byl přesný a technickým KO ho poslal k zemi. Pro Conora se jednalo o první takhle tvrdou porážku TKO. Pro Dustina se tak otevřela možnost titulového zápasu a Conor se bude chtít vrátit ještě silnější.

Bitva Poiriera s McGregorem přinesla jasnou výhru Dustina. Komu jste v tomto duelu fandil a čekal jste tento překvapivý vývoj?

Dvořák: Za mě obrovské překvapení. Já jsem strašně fandil Dustinovi a chtěl jsem, aby vyhrál, nicméně jsem si jak na Tipsportu, i na jiných rozborech, říkal a sázel na to, že vyhraje Conor. Působil na mě daleko lepším dojmem a myslel jsem si, že bude v zápase dominovat a vyhraje. Dustin ale přišel se skvělou taktikou, sebral Conorovi pohyb a hrozně brzo ho dokázal ukončit, takže za mě skvělý zápas a zasloužil si tuhle tu odvetu kterou otočil a třeba se jednou dočkáme jejich trilogie.

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Michael Chandler vs. Dan Hooker

Hlavní předzápas tohoto večera. Souboj ostříleného mazáka, Novozélanďana Dana Hookera(20-10) a debutanta UFC a šampiona Bellatoru Michaela Chandlera(22-5). Ačkoli se mohlo zdát, že favorit je jasný, znovu se ukázal opak a fakt, že v MMA je možné zkrátka všechno. Hooker, který má za sebou vítězství např. s Burnsem či Felderem měl ukázat, jak to chodí v UFC. O šampionech Bellatoru bylo známo, že první zápasy se jim zde nedaří. Tento zápas byl výjimkou. Ačkoli většina věřila právě Hookerovi a jeho schopnostem, byl to právě Chandler, který hned od začátku převzal otěže zápasu. Konec byl během necelých tří minut prvního kola. V čase 2:30 totiž rozhodčí zápas ukončil na TKO. Chandler svého soka doslova rozdrtil a ukázal tak, že i v Bellatoru nebyl šampionem pro nic za nic. Lepší vstup do UFC si snad nemohl přát a nám nezbývá, než se těšit na další jeho zápas.

Michael Chandler při svém debutu Dana Hookera doslova zničil. Myslíte, že má Chandler potenciální šanci na titul? Věřil jste mu nebo spíše Hangmanovi?

Dvořák: Zápas Chandler vs. Hangman jsem si vlastně myslel, že to dopadne přesně tak, ale i obráceně. Já Chandlera znám z Bellatoru a vím, že sice poslední 3 zápasy v Bellatoru vyhrál, ale předtím prohrál s “Pitbulem”. To byl titulový zápas a myslel jsem si, že nebude až takhle dominantní a vím, že Hooker je prostě sakra nepříjemný soupeř a myslel jsem si, že tenhle zápas jednoznačně vyhraje ale bylo to úplně přesně obráceně. Chandler ho naprosto zničil a ten jeho levý hák je brutální, má v té ruce strašný dynamit, je výbušný, rychlý. A v tomhle zápase byl jednoznačný, takže vítěz.

zdroj: Jeff Bottari/Zuffa LLC

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez

Jeden ze zápasů večera. Duel, na který jsme všichni čekali přišel a byl znovu úžasný. Na jedné straně se představil nám všem moc dobře známý Makhmud “Mach” Muradov(25-6), který v UFC reprezentuje svůj rodný Uzbekistán i Českou Republiku. Na druhé straně stál Američan Andrew Sanchez(12-6). Před zápasem nebyl jasný favorit na 100 procent. Muradov měl dvě výhry v UFC v řadě, takže se vezl na vlně vítězství. Sanchez střídá výhru s prohrou, ale zkušenosti se mu upřít nedají, hlavně na zemi. Pokud jsi však vsadil na Macha, neprohloupil jsi. Od první minuty si šel tvrdě za svým cílem. Byl to sice velmi vyrovnaný zápas, ale Mach měl i tak vždy trochu navrch. Konec přišel ve v čase 2:59 3. kola. Přišla pravá, která Sanchezovi zamotala nohy, následovalo naskočené koleno a dodělání na pletivu. Jasné TKO a zcela zasloužené. Mach si připsal třetí výhru v UFC a je jen otázkou času, kdy dostane nabídku na zápas s někým z žebříčku, rozhodně by si tuto šanci zasloužil.

Představil se i Mach Muradov. Předvedl skvělou show s výkonem večera. Jak jste viděl jeho šance na vítězství? Měl by teď dostat nějaký větší zápas?

Dvořák: Tak zápas Macha se Sanchezem jsem viděl 50/50. Hrozně jsem fandil Machovi, chtěl jsem, aby vyhrál, ale jistota tam nikdy být nemůže. Hned na začátku zápasu bylo vidět, že Mach má obrovskou převahu a je lepší. V zápase dominoval a předvedl další skvělé ukončení a jednoznačně získal bonus za zápas večera a hezky si o něj i řekl, takže super. Já teď nevím, kde je Mach v žebříčku, jestli už se přiblížil TOP 15, nebo ho tam zařadili. Nicméně si myslím že zápas s někým z TOP 15 by mu slušel a bylo by to hodně fajn. Doufám, že takový zápas dostane a taky vstoupí mezi 15 nejlepších.

První bodovaný turnaj letošního roku nabídl skvělé zápasy i enormní sledovanost. Prohru McGregora čekal jen málokdo, prohru “Hangmana” taky, ale výhra Macha Muradova nám dělá radost. Již za týden se můžeme tešit na UFC Fight Night z Las Vegas, kde hlavním hřebem večera bude duel Overeem vs. Volkov. To však není vše, za dva týdny nás čeká UFC 258, kde dojde na titulovou bitvu Usman vs. Burns a Hall vs. Weidman. V tomto roce se máme opravdu na co těšit!