Technologické essentials roku 2021: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G a další vychytávky

Galaxy S21 Ultra 5G nabízí dosud nejvyspělejší a nejchytřejší fotoaparát a displej v historii řady Galaxy a celkově nejlepší výkon, jaký Samsung pamatuje. Zkrátka dokonalý mobilní zážitek, jedinečný v každém směru. A pokud jsi fanoušek i jiných technologických vychytávek, scrolluj dolů. Samsung si toho připravil daleko více!

Samsung Electronics představil vlajkovou loď Galaxy S21 Ultra 5G, přístroj, který ve světě chytrých telefonů posouvá hranice možného. Toužíš po tom nejlepším, co v této oblasti existuje? Pak je S21 Ultra 5G tvojí jasnou volbou. Mezi přednosti patří fotoaparát profesionálních kvalit a displej s nejlepším obrazem v historii řady Galaxy. Navíc se tu poprvé v řadě S setkáváme s oblíbeným dotykovým perem S Pen, což posouvá na vyšší úroveň produktivní a kreativní možnosti telefonu.

Špičkové inovace v jedinečném provedení

Všechny modely řady Galaxy S21 se vyznačují odvážným originálním designem a mezi současnými chytrými telefony je tak poznáš okamžitě. Galaxy S21 Ultra je k dispozici ve dvou barevných variantách Phantom Black (černá) a Phantom Silver (stříbrná), v obou případech se můžeš těšit na luxusní kouřovou povrchovou úpravu a celkově velmi sofistikovaný nadčasový vzhled. O ochranu displeje se stará tvrzené sklo Corning Gorilla Glass Victus, nejodolnější varianta Gorilla Glass v historii. Galaxy S21 je pak dostupný ve Phantom Pink, Phantom White, Phantom Gray a Phantom Violet.

Nejlepší fotoaparát ve své třídě

Ze všech chytrých telefonů značky Samsung má Galaxy S21 Ultra nejvyspělejší fotoaparát profesionálních kvalit, takže počítej se špičkové snímky jako z ateliéru, ať už fotografují v jakémkoli světle a prostředí. Miluješ videa? Tak to ti udělá radost celá řada vylepšených funkcí s umělou inteligencí, které posouvají natočená videa na vyšší úroveň. A něco mi říká, že to se s rostoucí popularitou TikToku bude hodit!

Baterii fotoaparátů na zadní straně tvoří čtyři moduly – ultraširoký, širokoúhlý a dva teleobjektivy. Základem systému je výrazně vylepšený snímač s rozlišením 108 megapixelů, schopný pořídit HDR fotografie v 12bitové hloubce se 64násobnou barevnou paletou a víc než trojnásobným dynamickým rozsahem. Ani při zoomování nemusíš mít strach o kvalitu obrazu. Galaxy S21 Ultra nabízí technologii Space Zoom se 100násobným přiblížením, na níž se vůbec poprvé u Samsungu podílí duální systém objektivů – jeden má trojnásobný zoom, druhý desetinásobný, oba jsou vybavené systémem automatického ostření Dual Pixel (2PD). Telefon se tím pádem hodí i ke skutečnému akčnímu fotografování. Při fotografování a natáčení ve slabém světle oceníš další z průlomových vynálezů Samsungu, speciální snímač Bright Night.

Galaxy S21 Ultra tvoří novou kapitolu v desetileté historii řady Galaxy, jejíž zástupci po celou dobu přinášejí uživatelům špičkové mobilní technologie a služby. Nový telefon je určen pro zájemce o naprostou špičku v současné telefonní nabídce, kteří chtějí být v neustálém spojení se světem a v kontaktu s tím, co pro ně má největší význam. Galaxy S21 Ultra se tak stává novým členem rodiny Galaxy S a posouvá její kvality na vyšší úroveň. 

Samsung vedle modelu Galaxy S21 Ultra 5G představil i nižší řadu s modely Galaxy S21 5G. Ty se oproti modelu Galaxy S21+ 5G liší menším displejem a nižší kapacitou baterie. Mobilní telefony Galaxy S21 5G a S21+ 5G se začnou v České republice prodávat 29. ledna 2021. Už teď si ale telefon můžeš předobjednat, a to do 28. ledna 2021. Podle modelu, kterého si vybereš získáš k předobjednávce i bonusy. Ke Galaxy S21 Ultra získáš Galaxy Buds Pro a Smart Tag a k modelům Galaxy S21+ 5G a S21 5G získáš Galaxy Buds Live + SmartTag.

Galaxy S21 5G ve verzi s 8 GB RAM/128 GB interní paměti bude k dostání za 22 499 Kč a za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti zaplatíš 23 999 Kč. U Galaxy S21+ 5G je cena stanovena na 27 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/ 128 GB interní paměti a 29 499 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB interní paměti.

Sluchátka Galaxy Buds Pro

Dosud nejvyspělejší sluchátka značky Samsung se pyšní jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentním systémem ANC, bohatými možnostmi konektivity a atraktivním provedením. Ke špičkovým sluchátkům pochopitelně patří skvělý zvuk. Ať už je používáš pro poslech hudby při běhání nebo cestou do školy, na kvalitě audiopřenosu záleží vždy v první řadě. Sluchátka Galaxy Buds Pro tě v tomto ohledu opravdu potěší – woofer s průměrem 11 mm se stará o náležitě dunivé basy, doplňuje ho výšková membrána neboli tweeter s 6,5 mm a minimálním zkreslením. Žádná sluchátka značky Samsung ještě nezněla lépe. Můžeš se tak těšit na vyvážený dynamický zvuk, ať posloucháš cokoliv.

Sluchátka jsou vybaveny technologií ANC, která se postará o to, že nikdo v okolí nebude rušit tvůj poslech. Pokud se tedy potřebuješ soustředit, nebo jen si prostě užít svého oblíbeného rappera, technologie ANC dokáže ruchy z pozadí eliminovat až z 99 %. Tyto sluchátka jsou vybaveny i technologií Ambient sound, která zase naopak dokáže zesílit okolní zvuky, abys věděl/a, co se kolem tebe děje. Tyto technologie dokáží i například rozpoznat, kdy mluvíš a přizpůsobí se. Navíc v balení najdeš i bezdrátovou nabíječku. Upřímně? Dáváme 11/10. Cenovka 5 999 Kč.

Stejně jako modely řady Galaxy S21 i sluchátka si můžeš předobjednat do 28. ledna. Jako bonus získáš bezdrátovou nabíjecí podložku.

Galaxy SmartTag

Tady prosím zpozorni. Toto se ti totiž bude hodit, pokud často někde zapomínáš klíče, nebo nevíš, kam jsi je položil/a. Přívěsek Samsung Galaxy SmartTag je ideální k hledání ztracených předmětů pomocí mobilního zařízení, které funguje na principu Bluetooth spojení.
Přívěsek Galaxy SmartTag má ale široké možnosti využití. Kromě hledání zapomenutých klíčů nebo peněženky, můžeš získat přehled o aktuální poloze svých kamarádů nebo rodičů. Máš taky možnost sdílet polohu více zařízení v rámci nastavené skupiny. Je ideální jako GPS přívěsek pro domácí mazlíčky, ale i k hledání spárovaného smartphonu po dvojitém stisknutí tlačítka na jeho těle, po kterém smartphone začne vyzvánět. Pokud máš fancy domácnost, můžeš Galaxy SmartTag využít i jako automatizovaný ovládač domácnosti. Při odchodu z domu jedním stiskem tlačítka na zařízení vypneš světlo, televizor nebo termostat, a při návratu je opět najednou spustit. Hodně cool.

Samsung představil opravdu hodně bohatý balíček technologickým vychytávek, bez kterých se zkrátka v roce 2021 neobejdeš. Telefon se bude hodit na dobré outfitové fotky a videa na TikTok, se sluchátky dostane hudba úplně jiný rozměr a Galaxy SmartTag ti zaručí, že se už nikdy nebudeš stresovat nad zapomenutými klíčy.

Článek vzniknul ve spolupráci se Samsung Electronics Czech & Slovak, s. r. o.