První releases roku 2021

Sneakers návrháři nemeškají ani v roce 2021, hned od začátku nás tak čeká nadupaný line-up mnoha colorways i modelů, kterým ale bude znovu dominovat silueta roku 2020, Nike Dunk. O tomhle modelu snad nemusím dlouho vyprávět, pokud jste alespoň trochu sledovali releasy tenisek minulý rok, víte, že v současné době silueta Dunk prostě kraluje trhu společně s legendárními a nesmrtelnými Air Jordan 1. Pokud tě tak zajímají ty nejzajímavější páry, na které se v blízké době můžeš těšit, jsi tu správně.

Nejdříve nás čeká drop 14. ledna, kdy vychází celkem pět párů siluety Dunk, přičemž tři z toho v nízkém a zbylé dvě ve vysokém provedení. Všechny páry kromě colorways “Sail Coast” a “Football Grey” vyjdou ve všech velikostech, ty zmíněné pouze v těch dámských. Za verzi Low zaplatíš 100 dolarů, za High si dalších 10 dolarů připlatíš. Níže si můžeš všechny podrobně prohlédnout.

Nike Dunk Low “Sail Coast” WMNS

Nike Dunk Low “White&Black”

Nike Dunk Low “University Red”

Nike Dunk High Retro “Vast Grey”

Nike Dunk High “Football Grey” WMNS

Jako další nás čeká první pořádný letošní release z dílny Nike SB, tyhle Low Dunky navrhoval Jason Deng, čínský umělec pocházející z města Guangzhou. Street Hawker, jak jsou tyhle páry pojmenované, mají každou botu jinou, přičemž každý detail má vyobrazovat něco z typického asijského street foodu. Vycházet by měly 22. ledna, objednat si je budeš moct tak už brzy v mnoha skate shopech za 110 dolarů. Údajně by tento release měl být pouhým začátkem spolupráce Nike a tohoto umělce z Číny, uvidíme tedy, co nám v budoucnosti společně přinesou.

Nike SB Dunk Low “Street Hawker”

Na konci ledna nás čeká konečně něco jiného než Dunky. Tyhle Air Jordančtyřky” ti mohou připadat povědomé, mnoha lidem totiž připomínají pro obyčejného smrtelníka nezískatelné Friends&Family páry od Travise Scotta. Podobný manévr, kdy se Nike pokusilo napodobit pár od Travise s větším stockem a lepší dostupností, jsme zažili už i při nedávném releasu Air Jordan 1 “Mocha”. Barevné provedení “Taupe Haze” vychází 28. ledna s retailem 200 dolarů.

Air Jordan 4 “Taupe Haze”

Ten nejvzácnější pár žebříčku je určitě spolupráce Trophy Room a Jordan se stejným barevným provedením jako původní a legendární colorway Chicago. Na botě si můžeme všimnout ale pár výrazných detailů, například podpis Michaela Jordana na patě, bílý stitching nebo lehce třpytící se povrch. Držet tuhle botu v ruce bude ale dost tvrdým oříškem, na světě je totiž pouhých 12 tisíc párů, které jdou do prodeje 10. února za cenu 170 dolarů.

Air Jordan 1 High OG x Trophy Room “Chicago”

Hned den poté, tedy 11. února, nás čeká další trojice Dunků, barvy “Hyper Cobalt” a “Orange Pearl” se objeví na Low verzi, High se dočká provedení “Team Red“. “Orange Pearl” se dočká pouze dámských velikostí, zbylé dvě barevné kombinace čeká kompletní size run.

Nike Dunk Low “Hyper Cobalt”

Nike Dunk Low “Orange Pearl” WMNS

Nike Dunk High “Team Red”

Seznam těch nejlepších sneakers začátku roku 2021 ukončím něčím opravdu speciálním. Kolaboraci Supreme se siluetou Dunk už jsme viděli dvakrát. Naposledy v roce 2018, kdy vycházela nízká verze, která se ale neshledala s velkým úspěchem, podruhé to bylo vysoké provedení až v roce 2003. A právě letošní spolupráce si bere velkou inspiraci z roku 2003, kdy kromě napodobené krokodýlí kůže znovu používá zlaté detaily a hvězdičky u Swooshe na straně. Těšit se můžeš na čtyři různé colorways, všechny by měly vyjít jako součást kolekce Supreme Spring/Summer 2020, s největší pravděpodobností se jich tak dočkáme na konci února.

Nike SB Dunk Low x Supreme