Konec roku ovládl Smack One s jeho novým albem Chimera 2

Smack One, jedno z nejzásadnějších rapových jmen (nejen) naší scény, vydává svou letos už druhou desku. Ta navazuje na Chimeru 1 vydanou v dubnu a jedná se o kompletní umělecké dílo, které funguje ať už jako 11 samostatných bangerů, tak jako soubor tracků perfektně zapadajících do sebe jako to nejhezčí puzzle.

Celkově 8 tracků produkoval Smackův starý dobrý parťák Huclberry z labelu Hypno 808, kromě něj se ale jako další na produkci objevili i Decky, Norbert Ronin, Vae Cortez, Frank Flames a Faze Miyake, přičemž konečný master a mix měl na starosti Merak. Je vidět, že Smack si se svými beatmakery opravdu rozumí, což se na desce viditelně odráží.

První oficiální klip k albu Chimera 2, o který se postaral Andreas Gold, byl vydán 7. prosince na kanále Archetyp 51 pro track Vivienne Westwood, kde si Smack mimo obvyklého nepřímého povytahování nad ostatními utahuje i z česko-slovenského labelu Blackwood Records a do světa posílá jasnou zprávu “A51 ne Blackwood“. Druhý videoklip vydaný 15. prosince se stal součástí nového projektu Most Wanted, který má na starosti Jan Strach. Společně se Sergeiem Barracudou, který se na Most Wanted kanále objevil už podruhé, vzniklo video na první track z nového alba, Čísla.

dva dny před Vánoci jsme měli možnost poslechnout si Zabeat, další věc z alba, společně s jednoduchým videem s lyrics. Právě tahle skladba byla věnována všem producentům a beatmakerům, se kterými kdy Smack dělal a kterých si nadevše cení. V textu tak zmiňuje jména jako je Sir Spyro, Spooky a další.

Na Štědrý den nás Smack překvapil dalším singlem, Doopravdy Rich byl ale pouze jeho dárkem k Vánocům pro fanoušky, na albu ho tudíž nenajdeme. V den vydání Chimery 2 nás ohromil další videoklip pro hit Bad Man Song, na kterém se podílel Ca$hanova Bulhar. Samotný klip zajistila dvojice Jan Ruttner a Jakub Salavec a jde o Smackovo největší a nejdražší video vůbec.

Kromě Sergeie a Bulhara se z českých krajin na featu objevilo i duo Yzomandias a Nik Tendo na tracku Project PAT, protože má Smack ale jméno a credits i za hranicemi, na desce najdeme i dva zahraniční featy. Na track číslo pět nazvaný Taťko si pozval Uncle Meze, na předposlední skladbě Sklízim se objevil Faze Miyake.

Na konci tracklistu najdeme letní hit Vlnitej Plech, který byl sice vydán už v létě, k poslechu byl ale dostupný včetně videa pouze na IGTV na Smackově Instagramu. A jelikož je skladba stále aktuální a k albu se perfektně hodí, Smack One se rozhodl ho do alba zařadit.

Fyzickou kopii alba Chimera 2: Goat si stále můžeš včetně nového merche koupit na webu Archetyp 51, každé objednané CD bude podepsané. Nebojím se říct, že Smack s dvěma vydanými alby za rok znovu potvrzuje svojí pozici Nejlepšího MC v Čechách, jak tvrdí už od desky Sick, která nedávno oslavila 5 let od svého vydání. Celou Chimeru 2 už můžeš bez potíží poslouchat na všech streamovacích platformách, tak to nezapomeň pustit na repeat. V roce 2021 nás čeká třetí a finálový part Chimery, Snake, uvidíme tedy, jestli Smack uzavře tuhle trilogii se stejným stylem, jaký předvádí zatím.