Garcia vs. Campbell: Knockout přišel v 7. kole

I přesto, že se všechny akce musí obejít bez diváků, o kvalitní souboje v boxu nebylo a nebude opravdu nouze. Již 2. ledna se totiž odehrál souboj o prozatimního šampiona organizace WBC v lehké váze. A že bylo na co koukat! Zápas se odehrál v American Airlines Center, svatostánku Mavericks a Stars v Dallasu. Na jedné straně se představil neporažený Američan Ryan “KingRy” Garcia(21-0) a na té druhé britský olympijský vítěz Luke “Cool Hand” Campbell(20-4). Tento titulový zápas byl rozhodně skvělým začátkem roku, přinesl skvělé výměny, 2 počítání i možnost boje o celkový titul lehké váhy WBC proti neporaženému Američanovi Devinu Haneymu.

zdroj: ProBoxing.cz

Zápas byl od začátku skvělou podívanou, avšak nevyvíjel se podle předpokladů. Mírným favoritem byla mladá, americká puška Ryan Garcia, ale to se od začátku neprojevilo. Spíš naopak. Právě Garcia byl už ve druhém kole počítá po skvělém háku od Campbella. Dokázal se však vzepřít a zvednout. Začal Campbella pomalu, ale jistě rozkládat. Definitivní rozklad přišel až v 7. kole. Garcia zasadil smrtelný úder na žebra a bylo hotovo. Na Campbellovi bylo vidět, že by chtěl pokračovat, ale byla to taková rána, že to zkrátka nešlo. Prozatimní titul WBC tak putoval do rukou dvacetidvouletého Američana. Tato výhra mu vynesla skvělou šanci!

zdroj: Golden Boy Media

Tato výhra mu totiž vynesla šanci na titulový zápas o celkový titul WBC v lehké váze. Pokud Campbell byl těžká zkouška, teď ho čeká neporažený borec, který si ho bude chtít namazat na chleba. Ano, je řeč o Američanovi Devinu Haneym(25-0), který Garciovi ukáže opravdové peklo. Myslím, že v roce 2021 se máme na co těšit!