Novou kolekci Balenciaga si můžeš prohlédnout v unikátní videohře

Po měsících napínání konečně oblíbená high-end značka Balenciaga vydala jejich novou hru Afterworld: The Age of Tomorrow odehrávající se v blízké budoucnosti roku 2031, ve které představuje svojí Fall 2021 kolekci. Hned po zapnutí na tebe čeká stejně jako u mnoha dalších titulů klasická “Choose Your Fighter” obrazovka, kde si můžeš z celkem padesáti herních postav vybrat jednu. Pár z nich si můžeš prohlédnout níže.

V průběhu hry procházíš jako vybraný charakter různými lokacemi, počínaje labyrintem přímo v kamenném obchodě Balenciaga, ve kterých si postupně můžeš prohlédnout modely a nové kousky z kolekce Fall 2021. Balenciaga prostřednictvím videohry odráží faktory ovlivňující tuto kolekci, zejména pohled značky na lidský osud, mimo to ale také představu budoucnosti a oblečení, které se v té době bude nosit.

Při tiskovce, kde Balenciaga nový herní titul uváděla, nám tvůrci hru blíže popsali: „Příběh Afterworldu je ukotven v mytologické minulosti, přitom se ale promítá do budoucnosti s nadčasovými archetypy a spekulativními obrazy. Svět se zpočátku může zdát chátrající, je však daleko od dystopického pohledu, místo toho tak ukazuje pomalý návrat ke zdravější rovnováze přírody a průmyslu. Ve videu níže máš šanci podívat se na útržky z různých lokací, kterými bys ve hře procházel, pokud si tedy Afterworld: The Age of Tomorrow nechceš vyzkoušet na vlastní kůži, určitě to stojí za zhlédnutí.

Zcela unikátní počin od návrhářů značky Balenciaga si můžeš i ty zahrát zcela zdarma přímo v prohlížeči na webu Balenciaga. Rozhodně to stojí alespoň za vyzkoušení, nemusíš totiž nic stahovat, stačí rozkliknout a hrát.