Naomi Osaka x COMME des GARÇONS x Nike

Naomi Osaka profesionální tenistka a vítězka prestižní tenisové soutěže Australian Open a US Open vstupuje do světa street wearu.  Minulý rok podepsala smlouvu se značkou Nike, ke které přešla po několika letech od německého adidas. Letos ve svých třiadvaceti letech spolupracuje hned se dvěma značkami na unikátních teniskách.

“Home is where the heart is”

Naomi Osaka

Značka COMME des GARÇONS se spojila s trojnásobnou grandslamovou šampionkou, aby společně vytvořili Nike Blazer. Debutovými teniskami se Naomi rozhodla odkázat na svůj domov a rodné Japonsko. Použili přitom model Nike Blazer Mid ’77 a atletčin rukopis. Výsledkem je bílá silueta a klasické prvky kůže, semiše, gumy a látka decentně potištěná jménem Naomi Osaka a COMME des GARÇONS. Na tenisce nechybí ani její podpis a nápis „Home is where the heart is.“ Černý inkoust překrývá kožené logo Nike. Celá teniska je jednoduchá a vystihuje podstatu domova, jak ho vnímá Naomi.

Tenisky mají údajně vyjít tento měsíc. Zatím není známá cena, ale předpokládaný retail je 2 700 Kč. 

Tenisová ikona původem z Japonska se letošní rok podle časopisu Forbes zařadila mezi nejlépe placenou světovou sportovkyni. Překonala tím i tenistku Marii Šarapovovou. Naomi je ale aktivní hráčka už od roku 2011 a tenis hraje od svých tří let. Přestože žije v Americe skoro celý život, má stále blízko k Japonsku a japonské kultuře.

Japonská značka COMME des GARÇONS byla založená kreativní duší Rai Kawakubo už v roce 1969. Jednou z nejznámějších odnoží je CDG PLAY s typickým znakem srdíčka od návrháře Filipa Pagowski. Comme des Garcons PLAY byla poprvé představena v roce 2004 na Dover street marketu v Londýně.