Moncler kupuje značku Stone Island za více než jednu miliardu eur

Bez jakýchkoliv předešlých náznaků se Stone Island přesouvá pod křídla značky Moncler. Obě značky nemají společné pouze to, že pochází z Itálie, ale i jejich hlavní motto “beyond fashion, beyond luxury“, podle kterého se řídí. Volně přeložit ho můžeme jako “dál než móda, dál než luxus”.

V rámci společného partnerství se budou tyto dvě původně italská, dnes ale už celosvětově známá jména snažit o udržení jejich schopnosti držet se s vyvíjejícími se trendy nových generací a zároveň o posílení jejich současné pozice ve stále se posouvajícím světě luxusních a prémiových brandů.

Remo a já jsme se rozhodli spojit síly a vize, abychom společně a s větší silou než kdy jindy překonali výzvy, kterým všichni čelíme. Sdílíme stejné kořeny, podobné podnikatelské cesty a maximální respekt k hlubokým hodnotám našich značek a našich lidí. A navíc jsme oba Italové. “

– Carlo Rivetti, CEO a předseda značky Stone Island

Moncler měl podle dostupných zdrojů koupit Stone Island za 1,15 miliardy eur, což je v přepočtu přibližně 30 miliard korun. Jak Remo Ruffini, předseda a generální ředitel společnosti Moncler, tak i Carlo Rivetti, předseda a generální ředitel značky Stone Island, se budou snažit posílit konkurenceschopnost obou brandů, přičemž se pokusí respektovat a zachovat jejich identitu a autonomii. Uvidíme, co nám propojení těchto dvou známých jmen v budoucnosti přinese, zatím můžeme ale jen napjatě vyčkávat.