Mayweather vs. Paul – Neporažený šampion versus youtuber!

Neporažený šampion Floyd Mayweather a proti němu americký youtuber Logan Paul? Ano, i to je realita boxerského světa. Legenda, jakou Mayweather je, má bilanci 50-0 a Paul odboxoval jediný zápas s KSI a navíc prohrál. Celý zápas tak z pohledu boxu moc nedává smysl. Duel se odehraje už v 20. února na “super exhibici”. Jak se tak zdá, nepůjde o box, ale spíš o peníze. To si můžeme popravdě přiznat u obou bratří Paulových. Logan bude boxovat s jedním z nejlepších boxerů historie a mladší bratr Jake po vítězství nad bývalým rozehrávačem Knicks či Celtics Natem Robinsonem vyzval Conora McGregora.

Floyd Mayweather Jr. je boxerská legenda, která má za sebou jména jako Maidana či Pacquiao a neuvěřitelnou sérii 50-0. Zaslouženě je s Muhammadem Alim či Mikem Tysonem považován za jednoho z nejlepších boxerů všech dob. Jeho poslední zápas proběhl v Las Vegas a porazil zde Conora McGregora, který si odskočil na jeden zápas z UFC. Zápas skončil na TKO. Tento zápas se však odehrál už před třemi lety, od té doby neměl takto ostrý zápas, pokud nepočítáme souboj s japonským borcem Nasukawou, který skončil v prvním kole.

Na druhé straně stojí Logan Alexander Paul. Influencer, youtuber či herec. Za celý život bojoval jen v jednom zápase. Tento zápas se odehrál před rokem ve Staples Center v LA a jeho protivníkem byl další youtuber, KSI. O výsledku museli rozhodnout rozhodčí. Paul tento zápas prohrál, takže do zápasu s neporaženým šampionem půjde s jediným zápasem a navíc porážkou v zádech. Dá se říci, že toho více namluvil, než naboxoval. Je známý svým trash talkem, takže je pravděpodobné, že se dočkáme i v tomto případě.

Abych řekl pravdu, z pohledu boxu mi přijde tento zápas zbytečný. Ano, oba na tom vydělají obrovské peníze a fanoušci uvidí unikátní souboj, ale spíše než o box, zde jde o publicitu. Pro Mayweathera by to měla být procházka rozkvetlou zahradou. Paula by měl sfouknout jako svíčku. Na druhou stranu pro Logana se jedná o zápas jeho života. Kromě zkušeností a dovedností pro něj hovoří jak váha, tak hlavně jeho výška. Jedno je jisté, v únoru se rozhodně nebudeme nudit, protože i přesto, že to bude “jen exhibice”, tento zápas si nechceš nechat ujít!