Joshua vs. Pulev: Knockout v 9. kole a vidina zápasu s Furym

Největší boxerský souboj letošního roku je za námi a přinesl opravdu skvělou podívanou. V titulovém zápase se bojovalo o mistrovské pásy organizací IBF, WBO a WBA v těžké váze, které obhajoval Angličan Anthony Joshua (24-1). Na straně druhé stál 39 letý Bulhar Kubrat Pulev (28-2), další velké jméno boxu, který ve své kariéře utrpěl jen 2 porážky. První přišla už před 6 lety v německém Hamburgu, kde se utkal s další legendou, Wladimirem Klitschkem. Zápas byl dohodnutý na 12 kol, ale na ty nakonec nedošlo. Zápas se odehrál v Londýně, v hale ve Wembley. Souboj se nakonec odehrál před tisícovkou diváků, mezi kterými nechyběl neporažený Floyd Mayweather.

zdroj: AFP.com

Jak jsme si řekli, zápas byl vypsán na 12 kol. Do toho posledního jsme se však vůbec nedostali. Favorit Anthony Joshua od začátku ukazoval své kvality a Kubrat Pulev mu srdnatě vzdoroval. Zlom přišel ve třetím kole, kde Joshua poslal Puleva dvakrát k zemi. Bulhar se však oklepal a favoritovi odolával dál. Nic však netrvá věčně, a to samozřejmě platilo i v tomto případě. V 9. kole se odpor zlomil a Joshua poslal Puleva pravým zvedákem na zem. Bulhar se sice zvedl, ale následovala tvrdá pravá a bylo hotovo. “AJ” tak dokázal znovu prodat své kvality a pomalu, ale jistě se nám zde rýsuje další ze zápasů století. Své síly by totiž měli srovnat právě Anthony Joshua a další anglický velikán, Tyson Fury. Tento zápas by se rozhodně zapsal do historie, Joshua vlastní tituly IBF, WBO a WBA a Fury WBC. Ve hře by tak byly všechny 4 tituly a všechny dohromady je měl naposledy Lennox Lewis v roce 1999.

Myslím, že v roce 2021 se máme opravdu na co těšit a jestli “Zápas století” dopadne, bude o zábavu postaráno. Jména jako Joshua a Fury jsou zárukou kvality a snad všichni se můžeme jen modlit, aby tato krize opadla a tento zápas mohl být uskutečněn před několika desítkami tisíc diváků. Rozhodně by si to zasloužil!