Bitva legend skončila remízou a Jake Paul doručil skvělé KO!

Boxerská exhibice roku je za námi. Na souboj mezi Mikem Tysonem a Royem Jonesem jr. čekal doslova celý svět. Ačkoli je Tysonovi 54 a Jonesovi 51 let, nešlo o pouhou exhibici, vůbec ne. Obě legendy boxu šli do zápasu od první minuty naplno a nedarovali si opravdu nic. Ačkoli zápas skončil remízou, snad celý boxerský svět se shodne, že právě “Železný Mike” měl v tomto souboji navrch. Celý večer se odehrál ve Staples Center v LA. Bitvě legend předcházel ještě jeden pikantní souboj. V něm se utkali světoznámý youtuber Jake Paul a bývalý rozehrávač Knicks či Celtics Nate Robinson. “Nebojujeme proto, abychom získávali tituly, ale pomáhali lidem” připomenul po zápase Tyson, který celý svůj honorář dá na charitu. 

Jak Tyson, tak Jones jr. šel do souboje naplno. Zápas byl postaven podle systému osmi kol po dvou minutách místo tří, ale Jones za něj byl ještě rád! Tyson totiž ke konci ještě přidal na intenzitě a jakoby se vrátil do svých mladých let, nebyla na něm znát únava. I přesto, že právě Mike nebyl v ringu dlouhých 15 let a Jones končil teprve předloni, měl navrch. Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je Mike Tyson vítězem. Zápas byl neskutečnou podívanou a snad jedinou kaňkou na tomto skvělém večeru byla prázdná hala. Snad každý v Los Angeles i ve světě by dal cokoli, za to vidět znovu “Železného Mikea” v akci!

Předzápas souboje legend byl však také skvělou podívanou. Zde zápas trval mnohem méně a vítězství bylo velice dominantní a jasné. Konec totiž přišel už v druhém kole. Od první minuty zápasu měl navrch Jake Paul. Nate Robinson mu nestíhal a od začátku tahal za kratší konec provazu. Rozhodnutí přišlo v čase 1:24. Jake poslal na bradu pravý hák a byl konec. Robinson se sesunul k zemi jako podťatý a doslova nevěděl o světě. Paul si tohle vítězství rozhodně zasloužil, ale po zápase začal “zlobit” nanovo. Na zápas vyzýval například Conora McGregora či Bena Askrena, bývalého bojovníka UFC. O zápas s ním se přihlásil například hokejista San Jose Sharks, Evander Kane a začalo se spekulovat i o Dillonu Danisovi, sparring partnerovi Conora McGregora.