VF Corporation kupuje značku Supreme za 2,1 miliardy dolarů

VF Corporation, obuvní a oděvnická společnost původem ze Spojených států, která už vlastní značky jako je například The North Face, Vans, Timberland, Dickies a další, nyní pod svá křídla bere i celosvětově známý brand Supreme. Jako první o této dohodě informoval portál Women’s Wear Daily, který také tvrdí, že by vše mělo být uzavřeno do konce roku 2020. Současní investoři společnosti Supreme, The Carlyle Group a Goode Partners, prodají své veškeré podíly ve značce v hodnotě 2,1 miliardy dolarů právě korporaci VF.

Zakladatel značky Supreme, James Jebbia, v oficiálním vyjádření k obchodu zdůrazňuje hlavně fakt, že si tento původně skate-ový brand udrží svou dosavadní nezávislost.

„Jsme hrdí na to, že se můžeme připojit k něčemu, jako je VF, společnost světové třídy, která je domovem skvělých značek, se kterými jsme již mnoho let spolupracovali, včetně The North Face, Vans a Timberland. I přes toto partnerství si udržíme naši jedinečnou kulturu a nezávislost, přičemž nám to zároveň umožní růst na stejné cestě, na které putujeme už od roku 1994.“

Svou radost ze spolupráce popisuje i předseda, prezident a generální ředitel VF Corporation, Steve Rendle, který k vyjádření přidal i pár svých slov.

Jsme nadšení, že můžeme přivítat Supreme do rodiny VF a stavět na našem desetiletí trvajícím dosavadním vztahu. VF je ideálním správcem autentického dědictví této značky udávající kulturu i životní styl a zároveň poskytuje příležitost využít náš rozsah a odborné znalosti k udržitelnému a dlouhodobému růstu.“

Když v roce 2017 skupina Carlyle kupovala podíl společnosti Supreme, bylo to poprvé, co špičková soukromá kapitálová společnost investovala do streetwearové značky. Zároveň je tento moment považován za jeden ze zlomových bodů ve vývoji značky Supreme. V té době obchodní analytici zdůrazňovali, že je nepravděpodobné, že by skupina Carlyle udržovala své podnikání na neurčito, protože jejím modelem bylo obvykle nechat značku růst a poté ji prodat po třech až pěti letech. A jak se nyní potvrdilo, analytici se nemýlili.

A pokud chceš o této akvizici vědět ještě víc, poslechni si nejnovější díl podcastu Tradeshow od Radima Stezky, kam si pozval i Michala Muchu a Tomáše Velického. Najdeš tady, na Spotify, Apple Music nebo na Patreonu.