UFC 255: Figueiredo vs. Perez – Dva titulové zápasy a komentář Davida Dvořáka!

Je za námi další ze skvělých eventů tohoto roku. UFC 255: Figuerido vs. Perez přineslo spoustu skvělých zápasů. Nikdo rozhodně nemůže říct, že by se nudil. Celý večer se odehrával v Las Vegas za zavřenými dveřmi v UFC Apex. V průběhu večera byly očekávány dva titulové zápasy, takže o hlavní náboj bylo postaráno. I přesto, že se rozhodlo o titulu flyweight, už za tři týdny může být v mužské části vše jinak. Zápasem večera byl po zásluze vyhlášen hned první zápas celého eventu, souboj Palatnikov vs. Cosce. Bylo opravdu na co koukat, ale to není pro tento rok všechno. Navíc hned v lednu nás čeká opravdová bomba!

Figueiredo vs. Perez

Hlavní zápas večera a titulový zápas o šampiona flyweight. Na jedné straně obhájce titulu Brazilec Deiveson Figueiredo (20-1) a na té druhé Američan Alex Perez (24-6). Souboj, který sliboval boj až do konce, trval necelé 2 minuty. Perez sice svému protivníkovi zachytil nohu, ale ten přenesl souboj na zem, kde ho v čase 1:57 uškrtil svou oblíbenou gilotinou a bylo po zápase. Titulový zápas se vším všudy! I přesto, že si Figueiredo titul zasloužil, za tři týdny může být vše jinak. Čeká ho totiž další titulový zápas s dvojkou flyweight, Brandonem Morenem. Svůj komentář k zápasu nám poskytl #11 flyweight UFC, David “Undertaker” Dvořák!

Předpokládám, že jste sledoval celý event, ale samozřejmě titulová bitva Figueiredo vs. Perez byla z vašeho pohledu nejdůležitější. Co říkáte na samotný zápas a čekal jste tak jednoznačný výsledek?

Všechny zápasy jsem celé neviděl, ale sledoval jsem vybrané zápasy.
Hlavní zápas byl parádní. Počítal jsem s ukončením před limitem od Figueireda, ale takhle rychle opravdu ne. Dokazuje to jak fenomenální šampion je a je prostě o úroveň dál než zbytek celé divize. Je radost se koukat na jeho zápasy.

Co říkáte na to, že se Figueiredo utká s Morenem o titul už za tři týdny?

Jejich vzájemný zápas byl nevyhnutelný a očekával jsem ho, ale zase mě UFC dokázalo překvapit. Domluvit titulový zapas takhle narychlo je velká paráda.

Pro oba je to stejné. Mají stejný čas po zápase, tak proč ne. Skvělá věc pro flyweight. Bude o naší váze hodně slyšet. Mám z toho radost.

Valentina Shevchenko vs. Jennifer Maia

Druhý titulový zápas večera. Tentokrát však šlo o ženský souboj. Bitvu o flyweight titul si rozdali kyrgystánská obhájkyně titulu, Valentina Shevchenko a ve druhém rohu Brazilka Jennifer Maia. Oproti mužskému zápasu, který byl hotový už v prvním kole, dámy byly v oktagonu o trochu déle. Zápas totiž trval celých 5 kol. Po konci 5. kola přišlo rozhodnutí porotců, které bylo zaslouženě velice jednoznačné. Se ztrátou jednoho kola titul obhájila Valentina Shevchenko s body 49-46, 49-46, 49-46. Shevchenko tak titul obhájila už po čtvrté!

Co říkáte na titulový zápas ženské flyweight – Shevchenko vs. Maia? Očekával jste bitvu na všech 5 kol?

To mě překvapilo. Nečekal jsem celých 5 kol, ale i tak skvělý výsledek a zápas.

Mike Perry vs. Tim Means

Hlavní předzápas dvou titulových. Zde se utkali Američané Mike Perry (14-7) a Tim Meats (31-12-1NC). Nešlo o titulový zápas, takže souboj byl vyměřen jen na 3 kola. Hned v začátku Perry přenesl souboj na zem, kde ale nedotáhl vůbec nic a tak se vrátil znovu do postoje. To vyhovovalo spíše Meansovi, protože po 3 kolech zápasu měl na kontě 128 úderů, kdežto Perry jen 64. O vítězi tak bylo rozhodnuto a výsledek jen ztvrdili rozhodčí hodnocením (30-27, 29-28, 29-28) pro Tima Meanse.

Za sebe musím říci, že celý večer UFC 255: Figueiredo vs. Perez byl skvělý a nabídl zápasy se skvělými výkony i výsledky. Například zápas Joaquin Buckley vs. Jordan Wright byl vyhlášen výkonem večera. Buckley po skvělém KO poslal Wrighta na zem a pomalu, ale jistě se dere nahoru a říká si o pozornost. Už 12. prosince se můžeme těšit na UFC 256, kde uvidíme zápasy jako Figueiredo vs. Moreno nebo Ferguson vs. Oliveira. Rozhodně se máme na co tešit!

Celý event byl plný skvělých zápasů, překvapil vás nějaký výsledek nebo jste tyto konce čekal?

V podstatě výsledky, jaké jsem očekával pár zápasů, jsem jako sázkař netipnul, ale to nevadí. 😀.