Shai Gilgeous-Alexander tváří nejnovější kolekce Louis Vuitton x NBA

Určitě si už postřehl, že v lednu tohoto roku ohlásil francouzský módní gigant Louis Vuitton uzavření globálního partnerství s nejlepší basketbalovou ligou světa. Z počátků této spolupráce vzešel přepravní case pro trofej Larry O’Briena, tedy trofej pro vítěze NBA. Nyní se svět dočkal historicky první společné pánské kolekce, samozřejmě pod uměleckým vedením Virgila Abloha. Ten vytvořil několik unikátních kousků, které znázorňují vztah mezi francouzským řemeslem a americkým sportem. Kolekce obsahuje omezenou řada oděvů a doplňků, spojující emblémy LV a NBA. Dle slov samotného Virgila tato kolekce oslavuje hodnoty basketbalového universa, ctí jeho kulturní přínos a reflektuje myšlenku síly jednoty.

Příchod, cestování, tisková konference

Samozřejmě nebylo by to řádné představení kolekce, kdyby se na oficiálních fotografiích neobjevil některý z hráčů NBA. Tváří této kolekce se nakonec nestal nikdo jiný než loňský nováček Oklahomy Shai Gilgeous-Alexander. Tento dvaadvacetiletý Kanaďan se celou sezonu prezentoval skvělými outfity, což mu po právu vysloužilo místo v první pětce nejlépe se oblékajících hráčů celé NBA. Už dříve ses u nás mohl dočíst o jeho podpisu s Converse a nyní Shai posouvá celou hru na úplně nový level.

Celá kolekce je rozdělena do tří odlišných kategorií, přičemž každá z nich odráží myšlenku “otáčivého” šatníku hráče NBA, který pro každou situaci během hracího dne volí jiný outfit. První z kategorií se nazývá “game arrival” a zachycuje příchod hráče do kabiny. Odkazuje tak na typickou uličku před kabinami, odkud pochází nejvíce fotek hráčských outfitů. Proto kategorie obsahuje pohodlné kousky, jako mikiny, větrovky nebo joggers. “Travel” kategorie nabízí signature LV tašky a třetí kategorie “press conference” se nese v duchu loga NBA, viditelného jako ústřední motiv na košilích, blejzrech a kalhotách. Rozšiřujícími položkami pak jsou kožené bundy s kapucí, basketbalová trička s koženými nášivkami, typické duffle bags, kotníkové boty, tenisky, tři páry mokasínů nebo také šperky, jako například zlaté řetízky či náramky se šňůrkou.