Návrat hvězd: Kdo se po zranění znovu ukáže v sezoně 2021?

Největším strašákem každého vrcholového sportovce je bezpochyby zranění a basketbalisté nejsou výjimkou. Stačí jeden špatný krok a může být po všem. Zatímco natažený sval a podobné „drobnosti” nepředstavují příliš vážný problém, takový výron kotníku nebo přetržená achilovka napáchají mnohem více škod. V lepším případě je hráč nucen strávit část sezony na střídačce, když ale nemá štěstí, může se rovnou rozloučit s kariérou. V loňském roce jsme přišli o možnost sledovat řadu skvělých hráčů právě v důsledku jejich vážného zranění. Naštěstí vše naznačuje tomu, že v další sezoně se představí i jména, která už jsme na palubovce dlouho neviděli. O koho se jedná? 

Kevin Durant (Brooklyn Nets)

Spekulace o tom, že by se KD mohl vrátit do hry, se objevily už před restartem minulé sezony, ale sám Durant je vyvrátil. Od jeho posledního zápasu uplynulo už 17 měsíců. V 5. utkání finálové série proti Torontu v roce 2019 si Durant přetrhl achilovku a zpečetil tak svoje působení v Golden State Warriors. Vše ale nasvědčuje tomu, že na začátku sezony 2020/2021 bychom se konečně mohli dočkat jeho debutu za Nets. Od dua Durant – Irving se očekávalo, že by mohli z Brooklynu udělat velmi silný tým, a teď snad konečně nadešel čas, kdy se dozvíme, jestli tomu tak opravdu bude. Otázkou však zůstává, zda bude KD i po rok a půl dlouhé pauze stále na stejné úrovni jak si ho pamatujeme. Pokud ano, v nadcházející sezoně se určitě máme na co těšit. 

Klay Thompson (Golden State Warriors)

Příběh Klaye Thompsona je velmi podobný tomu Durantovu. Zranění prodělal ve stejné finálové sérii proti Torontu a od té doby se o jeho návratu pouze spekulovalo. Vše se vyjasnilo, když se na koncem září tohoto roku objevilo video z tréninku GSW, kde jsme po více než 500 dnech mohli vidět Thompsona v plné síle. Jeho absence v minulé sezoně byla pro jeho tým velmi znatelná. GSW skončili beznadějně poslední, což je po 5 finálových účastech v řadě obrovské zklamání.

V další sezoně se ale pro tým ze západního pobřeží může vše obrátit opět k lepšímu, protože budeme moci znovu sledovat duo Splash brothers v celé své kráse. Podaří se jim zase dotáhnout Warriors až k vysněnému titulu, nebo je období jejich nadvlády už definitivně u konce? Na to si budeme muset počkat až do následující sezony. Pojďme si mezitím alespoň připomenout nejlepší momenty Klaye Thompsona, mezi které patří například rekordních 14 trojek za zápas nebo 37 bodů v jedné čtvrtině.

John Wall (Washington Wizards)

Už tomu jsou téměř 2 roky od osudového zápasu proti Detroitu, po kterém musel Wall podstoupit operaci kotníku. Kvůli zranění přišel o zbytek sezony (kdy na jeho místo v základní sestavě nastoupil Tomáš Satoranský) a také o celý následující ročník. Objevily se dokonce i spekulace o tom, že už se na palubovku nikdy nevrátí. Naštěstí zůstalo pouze u spekulací, protože v rozhovoru pro ESPN v červenci tohoto roku se Wall nechal slyšet, že v nadcházející sezoně se můžeme těšit na jeho návrat, přičemž slíbil, že se vrátí ještě lepší, než jakého si ho pamatujeme. Pokud to je pravda, Washington by v nadcházející sezoně mohl být velmi nepříjemný soupeř. Vidět vedle sebe dvojici Wall – Beal ve 100% kondici by bezpochyby udělalo radost velkému množství fanoušků.