MČR v počítačových hrách se letos musí konat online

Místní esportový svátek a každoroční zakončení sezóny, Mistrovství České republiky v počítačových hrách, se letos vzhledem k aktuální situaci bohužel nemůže uskutečnit v pavilonu brněnského Výstaviště s tisícovkami fanoušků, o letošního mistra ve hrách Counter Strike: Global Offensive a PlayerUnknown’s Battlegrounds ale nepřijdeme. Hráči si své zápasy odehrají z pohodlí svých domovů, komentátoři a produkce pak využijí prostory studia FTV Prima.

Vyvrcholení letošní sezóny bude speciální i v tom, že se bude výjimečně hrát během dvou týdnů. Od 18. do 22. listopadu můžeme živě sledovat zápasy osmi nejlepších CZ/SK týmů ve hře CS:GO, pro kterou je tento rok připravený prize pool v hodnotě 170 tisíc korun, od 27. do 29. listopadu nás poté čeká turnaj v PUBG. Zde se šestnáct squadů utká nejen o prestižní titul mistra ČR, ale i o 100 tisíc.

Hra CS:GO je sice součástí MČR už devátým rokem, letos ale na ty nejlepší čeká něco zcela nového. Na míru byl pro tento ročník totiž vyroben unikátní pohár z kovu a dřeva. Této masivní trofeji, která už ve studiu čeká na letošního mistra, dominuje kovové MČR logo stojící na obrovském dřevěném základu. Kromě poháru pro vítěze hráči mohou bojovat i o medaile se stejným logem.

Jako každý rok nás i letos čeká show plná napínavých zápasů plných akce, napětí a emocí, nezapomeň proto živě sledovat tohle jedinečné klání o 270 tisíc korun na platformě Twitch. Na povedené aftermovie z minulého ročníku se můžete podívat níže.