Kdo je v Česku Most Wanted? Jan Strach představuje nový projekt

Jan Strach je mladý, talentovaný kameraman, režisér a editor. Pokud sleduješ videoklipy československých interpretů, určitě byl alespoň jeden z nich právě od něj.  Spolupracuje totiž už několik let s labelem Milion+, FCK THEM a Universal Music. Točil klipy i v zahraničí interpretům jako je americká zpěvačka NiKi Black nebo rapper YAS z Dubaje. Kromě klipů se podílí také na reklamních spotech a kampaních pro značky Sprite, Coca Cola… Letos v září přišel se svou vlastní značkou „Most Wanted“.

Videoklipy na jeden záběr aka “one take“ – takový je vizuál projektu MOST WANTED. Ten bude na stejnojmenném YouTube kanále sjednocovat československé interprety a prezentovat jejich dosud nevydané singly. Jeden interpret, jeden singl a za kamerou nikdo jiný než Honza Strach. Projekt dává šanci i mladým jménům. „Poptávky na klipy mi chodí každý den a většinou je musím odmítat. Výhodou „onetaku“ je, že se dá udělat za pět i sto tisíc.“ říká Honza a dává tím prostor „menším“ rapperům.

„Most Wanted is a project connecting rap scene by one shot“

MOST WANTED vychází jednou za čtrnáct dní. Svou růzností interpretů si slibuje přitáhnout pozornost i na méně známé tváře. Ke každému videoklipu vzniká i limitovaný merch. Grafický design si vzal na starost Gnosis Shop a o fotky se postaral Lukáš Matoušek. Originální videoklipy zatím Honza Strach vytvořil prvním šesti interpretům. S prvním klipem vystřelil Hugo Toxxx se songem Jen Thug. Hned po něm se představil Sergei Barracuda s nabušenou MMA skvadrou. Následoval Psycho Rhyme v oranžovém a ústecký Central Gang. Právě trojice z Central Gangu: KING BXNG, Vercetti a ShakaCG ukazuje, že v Most Wanted je prostor i méně známé labely. Song s názvem Cruisin 2000 od Kokyho nás zavedl na barrandovské sídliště, kde předvedl klasický boom bap rap. Posledním a nejnovějším počinem je Srdce od Doriana z Blakkwood Records.

Jak se klip povedl, se můžeš přesvědčit sám:

Dalšími chystanými interpret jsou: Voodoo808, Renne Dang, Smack a spousta dalších.

Mezinárodní název indikuje zahraniční potenciál. „Chci časem, až bude projekt zaběhnutý, zkusit oslovit i umělce ze zahraničí“, říká Honza. Osobně má spadeno na Itálii nebo Anglii a už teď se rýsuje spolupráce s polskou scénou.

Koho zajímá behind story celého projektu. Chce sledovat Making of videoklipů a celkově podpořit projekt MOST WANTED. Nyní má možnost. Patreon je stránka, na které se za malý měsíční poplatek můžete stát členy crew a sledovat vývoj projektu. Mezi výhody patří sledování making of videí, pravidelné livestreamy, čerstvé exkluzivní info, přístup ke všem materiálům (stories, fotografie…) a také měsíční dodávka merche. Další výhody vymyslíme brzo.“ vzkazuje Honza. Sledovat můžeš i jejich Facebook.

Projekt MOST WANTED uceluje a spojuje hudební scénu, o tom není pochyb. Labely se u nás, narozdíl od zahraničí, nikde nepotkávají. Bohužel rozpolcenost scény někdy nehraje do karet. „Jeden celý label se odmítl na platformě objevit.“ dodává Strach.