Gosha Rubchinskiy a jeho GR-Uniforma v kolaboraci s adidasem

Věřím, že jméno Gosha Rubchinskiy nemusím nijak dlouze představovat. Tento pseudonym používá nadaný návrhář a fotograf Georgiy Aleksandrovich Rubchinskiy pocházející z Ruska, jak už jeho jméno napovídá. Když se řekne Gosha, mnohým se určitě vybaví spousta jeho ikonických kousků, motivů a potisků vycházejících převážně z ruské street a skate kultury, často ale také inspirovaných ruskou historií. Vzpomenout si ale můžeš také i na mnoholetou spolupráci se značkou adidas, která byla poprvé představena na začátku roku 2017.

Znovu po boku adidasu se Rubchinskiy, tentokrát s jeho brandem GR-Uniforma, vrátil s novým modelem funkční boty, jejíž předlohou byla klasická německá armádní obuv. Jestli se náhodou ptáš, proč zrovna německá, vzpomeň si, z jaké země původně pochází adidas.

Teniska v sobě mísí množství různých materiálů od semiše přes syntetiku, síťovinu a neopren až po ripstop, reflexní části a další. Byla navržena jak ve světlém, tak i ve tmavém provedení, přičemž retail byl pro obě totožný – 240 dolarů. Páry vycházely už 30. října ve vybraných COMME des GARÇONS a Dover Street Market kamenných prodejnách, ještě teď ale bez složitého hledání seženeš spoustu velikostí online. Pokud tě tedy Gosha s jeho novým projektem zaujal, neváhej a objednávej dřív, než bude vyprodáno.

Tenisky vycházely nejen jako pouhá a běžná kolaborace, ale jako bonus k odstartování tour k debutovému albu ruské skupiny GRUPPA, ke které má Gosha Rubchinskiy blízko. Právě on je totiž s jeho kolegou Pavlem Milyakovem jejím producentem. Na chladně vypadající, ale i přesto povedený lookbook se můžeš podívat níže.