Další konec v UFC – Anderson “Spider” Silva pověsil rukavice na hřebík

Nejstarší bojovník UFC skončil. Jeden z největších bojovníků celé historie pověsil ve 45 letech své rukavice na hřebík. Mnozí dosazují Andersona Silvu do souboje o GOATa a plně po právu. Jeho kariéra byla neuvěřitelná i když se smutným koncem. Konec kariéry už však nebyl Silva tak dominantní a tak přišla i série porážek. Po poslední s Uriahem Hallem mu Dana White neprodloužil smlouvu a bylo tak jasné, že jedna celá éra je u konce. “Spider” má za celou svou kariéru skóre 34-11. V UFC držel nejdelší sérii vítězných zápasů v historii – 16 zápasů bez porážky! Po Khabibovi tak UFC opouští další legenda, která zde zanechala nesmazatelný odkaz.

Pojďme trochu zavzpomínat. Anderson Silva se v UFC poprvé představil 28. června 2006. Ano, takřka 15 let na té nejvyšší úrovni. Od svého vstupu držel neuvěřitelnou sérii vítězství. Vyhrál 16x za sebou a to se zatím ještě nikomu nepovedlo. I přes to, jak dominantním bojovníkem byl, první porážka přišla až o 7 let později v roce 2013 s Chrisem Weidmanem. Ve druhém zápase s Weidmanem si zranil nohu tak, že dva roky nebojoval a vracel se znovu do formy. Tělo však bylo proti a nikdy už to nebyl ten stejný dominantní “Spider”, kterého jsme znali. Přišly porážky se jmény jako Cormier, Adesanya či Cannonier. Poslední porážka přišla na eventu UFC Fight Night: Silva vs. Hall. Jamajčan Uriah Hall porazil Silvu ve 4. kole a dokonal tak jeho odchod.

Tento odchod se dal popravdě očekávat. Silvovi je 45 let a výkony ho opustili po zranění. Dana White tuto situaci vyřešil nejlíp, jak mohl. I přes to, jak smutný měl odchod, se jedná o jednoho z nejlepších bojovníků v historii a zaslouží si respekt a uznání. Na hřebíku tak visí další rukavice legend MMA. Anderson “Spider” Silva dobojoval a my jen můžeme sledovat, kdo obsadí jeho místo!