UFC 254: Khabib vs. Gaethje – Vítězné loučení legendy a nová výzva pro Adesanyu?!

Jeden z nejočekávanějších eventů tohoto roku je za námi. Pokud byli předchozí akce něčím speciální, tato rozhodně všechny převýšila. Kromě skvělých předzápasů jsme se mohli těšit na souboj o dalšího vyzyvatele Israela Adesanyi či bitvu o titul šampiona lehké váhy. Na vše došlo a rozhodně musíme uznat, že bylo opravdu a co koukat. Došlo taky na jeden konec kariéry. Rukavice položila legenda, která má bilanci 29-0. Ano, Khabib Nurmagomedov ukončil svou kariéru v UFC a jeho poslední titulový zápas věnoval svému nedávno zesnulému otci. Khabib dokázal v titulovém zápase Gaethjeho uškrtit a po zápase jen dodal, že McGregora s Poirierem už v minulosti uškrtil, tudíž ho jejich souboj nemusí zajímat. Skončila největší legenda UFC a svou kariéru ukončila s titulovým pásem. UFC 254 zkrátka nabídlo jak skvělé zápasy, tak smutné loučení. Pokud jsi to neviděl, o hodně jsi přišel!

Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje

Souboj večera a možná i tohoto roku! Na tuto bitvu jsme čekali netrpělivě celý rok. Už dlouho se k ní schylovalo. Titulový zápas o šampiona lehké váhy UFC proběhl a bylo rozhodně na co koukat. Na jedné straně 32letý Rus, Khabib Nurmagomedov, ve své dlouholeté kariéře neporažený (29-0) a na straně druhé 31letý Američan Justin Gaethje, který má na kontě 25 zápasů a jen 3 porážky (22-3). Tento souboj sliboval jediné. Bitvu až do úplného konce.

První kolo sice Gaethje trefil pár levých háků, ale na Khabiba to bylo málo. Druhé kolo už bylo o něčem jiném. Od začátku Khabib vyčkával na vhodnou příležitost a ta i přišla. Gaethje se dostal na zem a ruský válečník neměl problém si udělat výhodnou pozici a Američana uškrtil. Po vítězství v slzách padl na zem a jeho poslední vítězství věnoval do nebe svému otci. Zároveň řekl, že do žádného dalšího zápasu bez svého otce nepůjde. Tímto vítězstvím končí jedna éra šampiona. Je konec, Khabib skončil na vrcholu!

Robert Whittaker vs. Jared Cannonier

Další z vrcholů tohoto eventu. Začátek zápasu byl sice pomalejší, ale jak ubíhal čas, borci se do toho stále víc a víc dostávali. Od začátku bylo jasné, že půjde o vyrovnaný souboj a proto taky ten opatrný začátek. I když Cannonierova taktika byla sebrat Whittakerovi pohyb a klidný postoj, nic na tom nezměnili ani kopy na jeho nohu. Whittaker dominoval zejména v boxerských soubojích. Třetí kolo bylo jak na horské dráze. Cannonier dostal tvrdý kop na hlavu a chyběli vteřiny ke konci. Stihl se však srovnat a na konci kola uštědřil taky silný hit. To však nestačilo a po bodování 29-28, 29-28 a 29-28 vyhrál Robert Whittaker. Myslím, že o dalším vyzyvateli Israela Adesanyi máme jasno!

Alexander Volkov vs. Walt Harris

Třetí z nejzajímavějších soubojů. Tento souboj se však odehrál trochu rychleji, než se čekalo. Skončil sice ve druhém kole, ale i tak se čekal souboj na všechny tři kola. Favorit byl od začátku jasný a taky svou pozici náležitě plnil. Rus Volkov ukazoval proti Američanovi Harrisovi své kvality. V prvním kole sice na konec ještě nedošlo, ale ve druhém už Rus mohl slavit. Po tvrdém kopu do břicha a sérii tvrdých úderů bylo hotovo. Rozhodně jsme se nemohli nudit ani při tomto zápase.

UFC 254: Khabib vs. Gaethje rozhodně nabídl smršť skvělých zápasů, u kterých se snad nikdo nemohl nudit. Zápasem večera byl vyhlášen duel Wood vs. Kenney. Výkon večera zase připadl Magomedu Ankalaevovi a odcházející legendě Khabibu Nurmagomedovovi. I přes to, jak skvělý večer to byl, budeme na něj vzpomínat ještě dlouho. Khabib “GOAT” Nurmagomedov se již nikdy nepostaví do klece. UFC ztratilo opravdovou legendu!