Top 5 knockoutů v UFC

Pokud sleduješ MMA, nemohlo ti uniknout, že některá vítězství opravdu stojí za to a jejich nadřazenost nad ostatními je zjevná. Ukončit soupeře je samozřejmě těžký úkol, ale když se podaří KO, radost je o to větší. Některé knockouty, které jsme v minulosti mohli vidět, jsou jako z jiného světa. Dnes se zaměříme na ty nejlepší knockouty v historii UFC. Pohodlně se usaď, bude na co koukat!

#5 – Francis Ngannou vs. Alistair Overeem – UFC 218

V prosinci tomu budou 3 roky, kdy se uskutečnil tento fight. Celý event se pořádal v Detroitu a popravdě to byl jeden z největších večerů. Zápasy jako Holloway – Aldo II. či Alvarez – Gaethje, byly skvělou podívanou. Na pátou příčku jsem zařadil duel mezi Kameruncem Ngannouem a Nizozemcem Overeemem. Čekalo se všechno, ale tak dominantní výhra vůbec. Zápas totiž netrval ani 2 minuty. Ngannou soupeře k ničemu nepustil a stačila jedna skvěle mířená na bradu a šel slavit. V našem žebříčku nesměla tahle bomba chybět.

#4 – Joaquin Buckley vs. Impa Kasanganay – UFC Fight Night 179

Bitva, která je stará jen několik týdnů. Byla však tak šokující, že ji musím zařadit do našeho žebříčku. Tento souboj se nezdál nijak zvláštní. Dva borci, kteří jsou v UFC vcelku noví a chystali se oba sbírat cenné zkušenosti. Buckley i Kasanganay byli od začátku vcelku vyrovnaní, ale zlom přišel až v druhém kole. Zde se stalo něco neuvěřitelného. Buckley ukončil Kasanganaye způsobem, který se jen tak nevidí. Při prvním kopu mu soupeř chytil nohu, ale to ho nezastavilo. Druhou se odrazil a zasadil úder jak z říše snů. Posuďte sami, extrémní ukončení!

#3 – Anderson Silva vs. Vitor Belfort – UFC 126

Dostáváme se do Top 3. Hlavní duel UFC 126, který je přes 9 let starý! Na tomto eventu v Las Vegas bojoval i Jon Jones, ale nejlepší podívaná přišla až v posledním zápase. Brazilská legenda Anderson Silva a proti Brazilec Vitor Belfort. Mělo se jednat o hřeb večera, zápas až do roztrhání obou borců. Tento duel trval přesně 3 a půl minuty! Po opatrném začátku přišlo něco, co snad ani Belfort nečekal. Silva vytasil takový kop, že všem v hale spadla brada. Belfort spadl k zemi jako podťatý. Tento kousek jsem rozhodně musel zařadit do našeho výběru!

#2 – Conor McGregor vs. José Aldo – UFC 194

Dostáváme se do úplného finiše. V prosinci 5 let starý zápas, který vešel do dějin. Fight večera se totiž stal na 4 roky nejrychlejším KO v UFC. Jednalo se totiž o titulový zápas a snad nikdo takový průběh nečekal. Brazilská legenda Aldo a proti irský bijec, který nazná slitování, Conor McGregor. Tento souboj trval “pouze” 13 sekund. Ano, čtete dobře, titulový zápas hotový za 13 sekund a posloužila jen jedna věc, Conorova vyhlášená levačka. Jeden úder na bradu a bylo hotovo. Tento fight jsem zkrátka nemohl vynechat.

#1 – Jorge Masvidal vs. Ben Askren – UFC 239

Dámy a pánové, jsme u konce. Nejlepší a nejrychlejší knockout v historii celého UFC. Pokud jsme si mysleli, že předchozí KO byly skvělé, tak tento je o level výš! Fight totiž trval celých 5 sekund. 5 sekund, jedno neuvěřitelně naskočené koleno a rozhodně vítěz nejlepších knockoutů v historii MMA. To, co jsme před rokem mohli vidět, už jen stěží někdy uvidíme. Tento souboj byl dlouho očekávaný a skončil ještě dříve, než vlastně začal. Masvidal po zásluze putuje na první příčku mého žebříčku. Díky takovým momentům je MMA tak krásný sport!

Tak to je vše, tohle byl můj žebříček TOP 5 nejlepších knockoutů v UFC v historii. Myslím, že bylo opravdu na co koukat. A co ty, souhlasíš se mnou, nebo bys postavil žebříček jinak? To mi dej vědět na můj ig.