Montrezl Harrell: Sixth Man of the Year

Playoff je v plném proudu a jak je zvykem, ke konci sezony jsou postupně vyhlašována ocenění za nejlepší hráčské výkony základní části ligy. Cenu za nejlepšího “sixth mana” sezony, tedy nejlepšího hráče z lavičky, si zaslouženě odnesl Montrezl Harrell z LA Clippers. Šestadvacetiletý player tak v přímém střetnutí porazil svého spoluhráče a dvojnásobného držitele ceny z posledních dvou let Lou Williamse a rozehrávače ve službách OKC Dennise Schrödera. Trezz tak tímto vítězstvím navázal na svojí loňskou nominaci, kdy prvenství slavil právě jeho spoluhráč Lou Will. Jedná se tak již o třetího vítěze v dresu Clippers v řadě a pátého vítěze týmu v bílo modrém za posledních 7 let. Jak je vidět, o kvalitní náhradníky nemají v Clippers skutečně nouzi.

Nyní něco málo ze statistik. Montrezl si odnesl ze základní části NBA zápasový průměr 18.6 bodů, 7.1 doskoků a 1.7 asistencí, přičemž jeho průměrná doba strávená na palubovce činila úctyhodných 27.8 minut. Za zmínku stojí také fakt, že Trezz držel v letošní sezoně mezi náhradníky rekord s největším počtem double-doubleů (11x), byl druhý s nejvíce body na zápas a zároveň byl čtvrtý s nejvyšší procentuální úspěšností field goals (58%). Dost možná i právě i tyto dílčí statistiky a vysoký Player Efficiency Rating – 23,4 (Lou Williams 17.3, Dennis Schröder 16.7), rozhodli o tom, že cena, která se udílí od roku 1984 putovala letos do rukou právě tomuto hráči..

Samozřejmě, nesmí chybět důkazy! Proto NBA sestavila skoro 12 minutové video průkazného materiálu. Najdeš v něm dunky, bloky, asistence, velký počet proměněných košů s faulem a spoustu dalšího.