Footshop vydává první tenisky ve spolupráci s adidas

Československo má svého prvního retailera, který se pustil do vlastní kolaborace na tenisce s legendárním Three Stripes Brandem. Spolupráce Footshop x adidas Superstar ‘Blueprinting’ odkazuje na tradiční techniku modrotisku a vychází už tuhle sobotu.

Byly za tím roky vyjednávání a schůzek a nakonec se to povedlo. Footshop posílá do hry tenisky v oficiální spolupráci s adidas jako první obchod východní části střední Evropy. Jako vzor spolupráce posloužila letos jubilejní silueta adidas Superstar, která se poprvé objevila na pultech obchodů už před 50 lety.

Model Superstar se v podání Footshopu od toho původního liší hned v několika aspektech. Tradičně rovná podrážka byla nahrazena vlněným vzorem, který se často objevuje především na trekových párech. Dalším hiking prvkem jsou například kovové D-rings na tkaničky. Celá kolaborace se nese v duchu indigově modré, která se objevuje na jazyku, na patě a také ve formě linií kolem tkaniček a tří proužků po stranách boty.

Odkaz v podobě dědictví UNESCO

Jméno spolupráce Blueprinting odkazuje na techniku modrotisku, která byla v roce 2018 zapsaná na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO, když ho na něj navrhla skupina středoevropských zemí včetně Česka a Slovenska.

Modrotisk má kořeny už v 18. století a dodnes existují dílny, kde udržují původní proces už po generace. Tradiční modrotiskový vzor, který tentokrát kombinuje logo adidas Originals a Footshopu, se objevuje na patě a uvnitř tenisky, ovšem samotnou technikou je pouze inspirován. Přímo technikou modrotisku ovšem vznikla taška, která je součástí každého boxu Footshop x adidas Superstar ‘Blueprinting’.

Tenisky vychází už v sobotu 10. října a ty máš tak jednu z posledních šancí zkusit štěstí v rafflu na Footshopu.