eBay brzy spustí službu autentifikace pro tenisky v hodnotě vyšší než 100 dolarů

Sbírání tenisek už není pouze vášeň, ale byznys. Některé páry jsou extrémně limitované a žádané, trh se tudíž hemží lacinými padělky, které se spousta podvodníků snaží vydávat za originály, prodat je a vydělat si tak jednoduché, ale špinavé peníze.

A právě proto stránka eBay přichází s řešením tohoto problému. Pro každou tenisku dražší než 100 dolarů zajistí eBay ověření pravosti, stejně jako to už dělá u luxusních hodinek. S kontrolou jim pomůže třetí strana – Sneaker Con. Prodávající posílají boty na adresu ověřovací služby, kde se zjistí, jestli tenisky odpovídají popisu, obrázkům a také, jestli se nejedná o padělek. Pokud projdou kontrolou, je k nim připevněn eBay tag podobný tomu, co používá například firma StockX. Obdobný proces probíhá i při vracení tenisek, aby se zabránilo případům, kdy kupující vrátil prodávajícímu falešný pár a ten pravý si nechal.

Skutečnost, že eBay dosud nenabízel službu legit checku vůbec nestála v cestě tomu, aby se limitovaná obuv stala jedním z oblíbených předmětů prodeje na této platformě. Čísla tvrdí, že se zde jenom v loňském roce prodalo téměř 6 milionů párů tenisek. Díky své nové záruce autentičnosti v kombinaci s žádnými poplatky pro prodejce (také jenom za tenisky dražší než 100 dolarů) společnost jasně doufá, že na platformu přiláká ještě více sneakerheadů za koupí nových bot.

Stránky primárně zaměřené právě na tenisky a streetwear jako takový, jako jsou třeba StockX nebo GOAT, již nabízejí ověřovací služby delší dobu, což jim dosud poskytovalo oproti firmě eBay výhodu, to se teď ale může zásadně změnit. Uvidíme, jak tahle novinka zamíchá se sneaker game jako takovou a jaký bude následný dopad na prodeje konkurenčních webů.