Coronavirový speciál je nejlépe hodnoceným dílem South Parku za posledních 7 let

Není asi jiný seriál, který by se častěji zabýval a bavil celosvětovými problémy a aktuálním děním, než je South Park. Bylo tak hned jasné, že se ani tohle animované fiktivní město uprostřed státu Colorado nevyhne koronavirové pandemii. Je to asi týden zpátky, co byl odvysílán první díl z 24. sezóny nazvaný Coronavirus Special v téměř hodinové délce, což je zcela poprvé, co autoři překročili běžnou délku okolo 22 minut.

Celá 23. sezóna se točila především okolo Tegridy Farms, tedy konopných farem Randyho Marshe. Tentokrát se čtveřice přátel Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McCormick a Eric Cartman po karanténě vrací za nepříznivých podmínek zpět do školy, což Cartman, který si distanční výuku zamiloval, usilovně sabotuje. A právě Randy, který si na konci roku 2019 užil pobyt v Číně přímo ve Wu-chanu s Mickey Mousem, má v tomhle speciálu jednu z hlavních rolí. Nebudu říkat proč, nechci tu nic spoilovat, podívej se na epizodu sám, určitě to stojí za to. To potvrzuje i fakt, že se Coronavirus Special stal tím nejlépe hodnoceným dílem za posledních 7 let.

„Byli jsme nadšení z návratu South Parku a je jasné, že stejně tak i publikum,“ řekl v souvislosti s novým speciálem a nadcházející 24. sezónou Chris McCarthy, prezident zábavního oddělení ViacomCBS. „Úspěch je důkazem kreativní geniality Matta Stona a Treye Parkera a také toho, jak jsme dokázali využít celé naše portfolio, abychom dali všem vědět, že jsme zpět. Na “Making of” speciálu se můžete podívat níže.